Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 31. vasárnap Angéla, Petronella
Nyitókép: ELTE TTK

Római kori lótemetőre bukkantak Stuttgartban

Az antik temető területén több mint száz ló csontvázát találták meg, a II. század elején a térségben volt ugyanis a római hadsereg egyik legfontosabb állomáshelye.

Dél-Németország legnagyobb római kori lótemetőjét találták meg Stuttgartban - adta hírül a baden-württembergi műemlékvédelmi hivatal.

Az antik temető területén több mint száz ló csontvázát találták meg, a II. század elején a térségben volt ugyanis a római hadsereg egyik legfontosabb állomáshelye.

A lovak földi maradványai egy építkezéskor kerültek elő Bad Cannstatt városrészben, ahol már az 1920-as években is találtak lómaradványokat.

Az egyik sírban a ló csontjai mellett két kancsót és egy kis olajlámpást is találtak. "Jelen esetben a tulajdonos lovához fűződő szoros kapcsolatát láthatjuk. Csaknem 1800 évvel később is világosan látható az állat elvesztése felett érzett gyász" - mondta Sarah Roth, az illetékes régész.

A szakemberek szerint a leletek újabb ismeretekkel szolgálhatnak majd arról, hogyan milyen szerepük volt a lovaknak a római hadseregben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Pénteken Magyar Péter bejelentette, hogy az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalássorozat eredményeképp mintegy 6000 milliárd forint uniós forrást sikerült felszabadítania a kormánynak. A pénzek nem érkeznek meg automatikusan: a Tisza-kormánynak az újragondolt célokat augusztusig teljesítenie kell. Magyar Péter a Portfolio-nak adott interjújában elmondta, hogy az állami korrupció visszaszorítása volt a Bizottság egyetlen lényeges feltétele és szerinte Brüsszelben is megvolt az akarat arra, hogy Magyarország megkaphassa a neki járó pénzeket. Kármán András pénzügyminiszter a források megérkezésének ütemezésével kapcsolatban lapunknak elmondta, hogy legkorábban az év végén érkezhet meg Magyarországra a helyreállítási eszköz teljes összege, tehát mintegy 10 milliárd euró. Híreink a kormányzásról vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×