eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
A Moderna amerikai biotechnológiai cég koronavírus elleni vakcinája Gaszner András háziorvos kecskeméti rendelőjében az oltás napján, 2021. május 12-én.
Nyitókép: MTI/Bús Csaba

Átdolgozta koronavírus-oltását a Moderna, bejött neki

Az oltás, mely a vírus két törzsét is tartalmazza, a cég szerint ősszel nagyon hasznos lehet majd.

A Moderna újragondolt koronavírus elleni oltása a cég sajtóközleménye szerint erősebb védelmet nyújt az omikronnal szemben, mint a korábbi: ez az emlékeztető mind az eredeti törzset, mind pedig az omikront célba veszi, ennek következtében nyolcszorosára növelte a semlegesítő antitestek számát.

A vakcina hatására az omikronon túl ismert összes, aggodalomra okot adó variánssal szembeni antitest számát megnövelte. A Moderna úgy fogalmazott, ez a kétkomponensű oltás az őszi időszak vezető oltásjelöltje, írja az NBC News.

Az mRNA-1273.214 nevet viselő oltás klinikai kísérletében 437 emberen próbálták ki az 50 mikrogrammos dózist: a jelenleg alkalmazott emlékeztető oltásukban is ilyen dózist használnak. Az oltásról csak sajtóközleményt adtak ki, az adatokat nem hozták egyelőre nyilvánosságra.

"Az mRNS-1273.214-től

tartósabb védelmet várunk az aggodalomra okot adó változatokkal szemben,

így ez lesz a 2022-es őszi fő emlékeztető-jelöltünk" - nyilatkozta Stéphane Bancel vezérigazgató.

Az USA-ban az omikron tovább mutálódik

Az Egyesült Államokban két omikron variáns, a BA.4 és a BA.5 is egyre nagyobb teret nyer. Az omikron és variánsai nagy mértékben csökkentették a Pfizer és a Moderna emlékeztető oltásai nyújtotta védettséget. A Moderna

oltásainak új verzióit kezdte el tesztelni

annak érdekében, hogy ősszel, ha szükség lesz rájuk, rendelkezésre álljanak.

Áprilisban a Moderna már bejelentette, hogy egy másik kétkomponensű vakcinajelölt - amely a béta változatra létrehozott vakcinát kombinálta a vállalat eredeti formulájával - erős immunválaszt váltott ki több aggályos variáns, köztük az omikron ellen. A béta variáns, amelyet először 2020-ban mutattak ki, különösen jól el tudta kerülni az immunitást, de mára szinte teljesen eltűnt.

Az olyan oltás, amely több vírustörzzsel szemben védelmet ad, nem új koncepció: az influenza elleni oltásoknál is bevett módszer ez.

A Moderna azt reméli, oltása a nyár végére engedélyt kaphat. Az FDA június 28-án ül össze, hogy arról döntsön, melyik variánssal vagy variánsokkal szembeni oltásokra lehet szükség majd ősszel Amerikában.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×