Infostart.hu
eur:
355.73
usd:
308.1
bux:
133710.4
2026. június 8. hétfő Medárd
Phishing - a credit card with a fish hook trying to steal personal data on a computer keyboard / financial data theft
Nyitókép: weerapatkiatdumrong/Getty Images

"Mindenre is" jó kvantumszámítógépet rendelt Kanada az IBM-től - ötödikként

Még csak az Egyesült Államoknak, Japánnak, Németországnak és Dél-Koreának volt rendelése ilyenre. Az alábbiakat fogja tudni.

Gyógyszerkutatásra, -felfedezésre is alkalmas kvantumszámítógépet épít az IBM - olvasható a HVG-n az Engadgetre hivatkozva. A gépre már öt országból kapott megrendelést (USA, Japán, Németország, Dél-Korea), az ötödik Kanada.

Már nem ez lesz az első, egészségügyi célú gép, egy kórháznak már épített ilyet a vállalat. most pedig már azt állítja, "a világ problémáinak" megoldására alkalmas masinát fejleszt.

A vállalat a kanadai építést egy 5 éves projekt keretei között vállalta, a rendszer neve Quantum System One, tudományos és kereskedelmi problémák megoldására specializálódik, és "megtaníthatja" a hagyományos számítógépeket az együttműködésre.

Címlapról ajánljuk
Döntések az Országgyűlésben: megszavazták a képviselők a fizetésük csökkentését

Döntések az Országgyűlésben: megszavazták a képviselők a fizetésük csökkentését

Tisztségviselőket és tagokat választottak négy vizsgálóbizottság élére hétfőn az Országgyűlésben. A parlament egyhangúlag, az ellenzék szavazataival is döntött az országgyűlési képviselői tiszteletdíjak, juttatások, támogatás, valamint az országgyűlési képviselőcsoportoknak járó költségvetési források jelentős csökkentéséről. Magyar Péter többször is utalt rá napirend előtti felszólalásában, hogy az előző ciklusban képviselőnként 7 milliós keretből gazdálkodtak. Most a tényleges képviselői jövedelmek 10-35 százalék között csökkennek, az Országgyűlés működése a következő négy évben 50 milliárd forinttal kevesebbe kerül majd.
inforadio
ARÉNA
2026.06.09. kedd, 18:00
Grexa Liliana
országgyűlési képviselő, ukrán nemzetiségi szószóló
Berlin látványos kudarcot vallott az ENSZ-ben – Hogy tudta Bécs beelőzni a nagy testvért?

Berlin látványos kudarcot vallott az ENSZ-ben – Hogy tudta Bécs beelőzni a nagy testvért?

Németország hosszú évtizedeken át magától értetődő szereplője volt a nemzetközi diplomácia első vonalának, azonban az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) nem állandó tagjainak múlt héten lezajlott választása kijózanító emlékeztető: a nemzetközi tekintélyt újra és újra ki kell érdemelni. Németország történetében először fordult elő, hogy nem választották meg a BT nem állandó tagjává. A fejlemény jelentős presztízsveszteség Berlin számára, amely az újraegyesítés óta több javaslattal az állandó tagságra is pályázott, továbbá jelenleg is az ENSZ negyedik legnagyobb befizetője. Ezzel párhuzamosan a szomszédos Ausztria komoly győzelemként könyvelheti el, hogy egy kiélezett versenyhelyzetben immár negyedik alkalommal nyerte el az ENSZ-tagállamok kétharmadának bizalmát. A választás eredménye így kérdéseket vet fel nemcsak a jelenlegi német vezetésről, hanem Németország nemzetközi rendszerben betöltött szerepéről, valamint az osztrák siker mozgatórugóiról is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×