eur:
413.95
usd:
396.77
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Az 5G technológiával működő robottal játszik egy látogató a barcelonai Mobil Világkongresszus mobil távközlési kiállítás és vásár első napján, 2019. február 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Toni Albir

Átalakul a munka világa, de vajon túléljük-e?

A robotizáció drámai hatással lesz a jövőben az élet minden területére, precizitásban és gyorsaságban az ember nem tud majd a gépekkel versenyezni - írja elemzésében a Qubit.

A McKinsey & Company amerikai tanácsadó cég becslése szerint a férfiak 21, a nők 20 százaléka veszíti el jelenlegi munkáját 2030-ig az automatizáció következtében - írja elemzésében a Qubit magazin. A cikk szerint a nők főként a titkárnői állásukat lesznek kénytelenek otthagyni, a férfiak pedig nagy eséllyel a fizikai munka felhagyására kényszerülnek majd.

Az elemzés szerint a jelenlegi tendenciák alapján a nők főleg az egészségügyi ellátásban, például idősgondozóként tudnak majd elhelyezkedni, a férfiak pedig tudományos és technikai képességeket kívánó pályákon.

A tanulmány szerint probléma lesz, hogy a nők által végzett munkákat várhatóan a jövőben is rosszabbul fogják fizetni, miközben 40-160 millió nőnek kell állást változtatnia világszerte, és kell továbbképeznie magát ahhoz, hogy jobban fizetett munkát találjon, vagy megtartsa korábbi állását.

Amerikai kutatók arra a veszélyre is felhívják a figyelmet, hogy a tőkeerős réteg, amely robotokat tud alkalmazni a munkavégzésre, óriási profitra tesz majd szert, az átlagosan jövedelmező munkák eltűnnek, a végzettséget nem igénylő munkaköröket pedig még rosszabbul fogják fizetni, így

kettéválik a társadalom, és véglegesen lemaradunk a robotokkal szemben a versenyben.
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×