Infostart.hu
eur:
362.91
usd:
318.57
bux:
145673.96
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Festett fakoporsó dukált a hivatalnokoknak

Festett fakoporsókat találtak a Kairói Egyetem régészei Szakkarában.

Zahi Havasz, az Egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Tanács vezetője azt mondta: a koporsókat a XVIII., vagy a XIX. dinasztia idején élt vezető egyiptomi tisztségviselők sírkamráiban fedezték fel. Hozzátette: a legrégebbi festett koporsó a Krisztus előtti XIII. századból, II. Ramszesz korából származik.

Ahmed Szaid, a Kairói Egyetem régészeti csoportjának vezetője szerint a sírkamrákban szobrokat is találtak, amelyek feltehetően a koporsók "tulajdonosait" ábrázolják.

Szakkarában - amely Dzsószer fáraó piramisáról nevezetes - Krisztus előtt 2700 körül kezdtek el temetkezni az egyiptomiak.

Címlapról ajánljuk
Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Lengyelország visszautasította Vlagyimir Putyin orosz elnök állítását, miszerint területi igényeket támasztana Ukrajnával szemben. Putyin egyébként Magyarországot és Romániát is megemlítette. A lengyel külügyi tárca szerint egy újabb orosz dezinformációs kísérletről van szó. Ugyanakkor lengyel nacionalisták néha szóba hozzák az úgynevezett keleti területeket.

Rendkívüli országgyűlési ülést hívott össze a kormány

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett jövő hétfőre és keddre a kormány, amely öt előterjesztés tárgyalását javasolja. A szakképzési centrumokban megszűnik a kettős vezetés, a kancellári tisztség, a köznevelésben a tanárok visszakapják a sztrájkjogot.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×