390.19
364.21
0
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab
Gurisatti Gréta a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia női vízilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország – Hollandia mérkőzésen a Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 3-án.

Háromgólos győzelemmel jutott a legjobb négy közé a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 14-11-re legyőzte a hollandokat, bejutott az elődöntőbe, ahol majd a spanyolokkal játszik.

Gangl Edina a kimaradó a magyar keretben. Az korábban eldőlt már a nap folyamán, hogy a spanyolok és az amerikaiak bejutottak a négybe, ennek a mérkőzésnek a győztese a spanyolokkal találkozik majd. (Spanyolország–Kína 11-7, Egyesült Államok–Kanada 16–5)

Két és perc eltelt, gól nélkül, háromszor is elvették a labdát Parkes Rebeccától. Az első kiállítást a hollandok kapták, Szilágyi Dorottyát küldték ki a bírók. A hollandok kihagyták a fórt.

A negyed fele is elment, még mindig nincs gól, most a hollandok támadhatnak, megint előnyt kaptak. Kitty Lynn Joustra a kapuba húzta a labdát. 1-0 a hollandoknak.

Gurisatti Gréta látványos csavarral egyenlített, 1-1.

Illés Anna ellen ötméteres fújtak a bírók, Simone van de Kraats belőtte, 2-1 nekik.

A negyedből 2.50 van még hátra, még egyetlen előnyt sem kaptunk. Most igen, 1:50-nél, Gyöngyösi Anikó harcolta ki. Illés Anna belőtte.

Simone van de Kraats újabb góljával 3-2 a hollandoknak, mindig mi futunk utánuk. Leimeter Dóra kiegyenlített előnyből, 3-3.

Végre! Hat másodperccel a negyed vége előtt Gurisatti Gréta megszerezte a vezetést, 4-3.

Sok volt a hiba a második negyed első két és fél percében, gól egy sem esett.

Magyari Alda a negyedben már harmadszor védett, most hátrányban, maradt a 4-3.

Simone van de Kraats már a harmadik góljánál tart, a másodikat lőtte ötméteresből, 4-4 az állás.

A mi emberünk Gurisatti Gréta, pontos lövéssel 5-4.

Nomi Stomphorst kiegyenlített, 5-5. Még két perc van a negyedből.

Páros kiállítást ítéltek, ilyen még nem volt ma. Aztán gyorsan kiküldtek egy második hollandot is, Illés Anna pedig másodpercek alatt kihasználta a fórt, 6-5.

Ismétlés: Nomi Stomphorst kiegyenlített, de most 6-6.

Újabb magyar kétgólos, Leimeter Dóra, előnyből nagyszerű gólt lőtt, 7-6.

Harminc másodperc van hátra a negyedből.

A harmadik ötméterest kapták a hollandok, ezúttal Maud Megensd 7-7-re alakította az eredményt, fr nem ez lett a félidő, Leimeter Dóra szabaddobásból óriási gólt lőtt – ez kapushiba volt, de kit érdekel? 8-7.

Parkes Rebecca óriási helyzetben nem tudta megfogni a labdát, de elment két perc a harmadik negyedből.

Sorozatban a harmadik magyar előny maradt ki a negyedben. Viszont jó a védekezés.

Rybanska Natasa a legjobbkor lőtte első gólját a tornán, 9-7.

Illés Annának is nagyszerű napja van, Beívelte a labdát a kapuba, 10-7.

Negyedszer is ötméteres kaptak a hollandok, Megens bedobta, 10-8.

Van der Slot előnyből visszahozta a hollandokat, 2-2-re végződött a negyed, 10-9-es magyar vezetéssel kezdődik majd a záró negyed.

Simone van de Kraats kiegíenlített, a hollandok visszajöttek mínusz háromról, 10-10.

Előnyben támadtak a hollandok, Magyari Alda védett, szögletre. Nálunk a labda. Mi támadhatunk előnyben. Garda Krisztina belőtte, 11-10.

Szilágyi Dorottya, 12-10, majd egy védhető holland lövésből 12-11.

Egy perccel a vége előtt Magyari Alda keze megsérült, kapus nem állhat a helyére, nem fog kijönni.

Egy gól az előny, 56 másodperc van hátra, Előnyben támadunk.

Szilágyi Dorottya óriási gólt lőtt, 13-11.

Még 39 másodperc, a holland lehozták a kapusukat, beállt egy mezőnyjátékos, kapkodtak, ellőtték.

Nincs gond, emberelőnyben Leimeter Dóra még az üres kapura sem lőtt, nehogy rontson. Aztán a végén mégis, 14-11.

Vége, 14-11, a magyar válogatott két nap múlva a spanyolokkal játszik a magyar válogatott az olimpiai döntőért.

Dobrev Klára a Ligetben: "fogd be a szádat, magyar dolgozó, mert különben kirúgunk, ezt üzeni Orbán Viktor kormánya"

Európai fizetéseket, európai nyugdíjat, európai egészségügyet, európai béreket sürgetett a Demokratikus Koalíció, az MSZP és a Párbeszéd európai parlamenti (EP-) listavezetője szerdán Budapesten. Dobrev Klára közölte, erős Európát akar, amely minden magyarra tud vigyázni, akkor is, ha a kormánnyal szemben kell megvédenie őket.