eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
A győztes japán Nisija Momidzsi (j) és az ezüstérmes brazil Rayssa Leal a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia női gördeszkaversenyének döntőjében az Ariake Városi Sportparkban 2021. július 26-án.
Nyitókép: MTI/AP/Ben Curtis

Tizenhárom éves a deszkás olimpiai bajnok és az ezüstérmes is

Az első alkalommal az olimpiai műsorban szereplő gördeszka női street számában a három dobogós összesen 42 évet számlál. Ez minden idők legfiatalabb dobogós hármasa az ötkarikás játékok történetében.

A három éremből kettő jutott a japánoknak, a 13 éves Nisija Momidzsi győzött, az ugyancsak 13 éves, brazil Rayssa Leal, valamint a „már” 16 éves Nakajama Funa előtt.

Az új olimpiai bajnoknő 2007. augusztus 30-án született, már két éve (!) rendszeresen részt vesz világeseményeken, 2019-ben, például tizenegyedik lett Sao Paulóban a világbajnokságon. Idén, Rómában, már második, ezért aztán esélyesként rajtolt az olimpián.

A nála bő két évvel idősebb, 2005. június 17-én született Nakajama Funa hatodik volt az idei világbajnokságon, egyébként az édesapja hatására kezdett gördeszkázni – Nakajama Hirosi, aki maga is gördeszkázott elvitte őt az akkor megnyitott új pályára Tojama prefekturában.

A brazil Rayssa Leal a legfiatalabb dobogós, 2008. január 4-én született Imperatrizban. Hatéves kora óta deszkázik, már 2018-ban, tízévesen tizenharmadik lett a riói világbajnokságon. Tavaly nevezték a Laureus-díjra.

Csak a kontraszt kedvéért: a negyedik helyezett amerikai Alexis Sablone, a maga 34 évével akár az édesanyja is lehetne a kora alapján.

Címlapról ajánljuk
Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Ruanda az elmúlt években reguláris hadsereggé fejlesztette az M23 nevű tuszi milíciát, amely a korábbi súlyos vereségek után az elmúlt hetekben már komoly katonai sikereket ért el Észak-Kivu tartományban – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója. Marsai Viktor arról is beszélt, rengeteg helyi lakosnak teljesen mindegy, ki uralja a területet, csak azt szeretnék, hogy legyen béke, stabilitás és kiszámíthatóság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Tavaly júliusban néhány republikánus képviselő azt hangoztatta, Kamala Harris alelnök csak a származása és a neme miatt jutott pozícióhoz, miután a volt kaliforniai szenátor átvette a demokrata párti elnökjelöltséget Joe Bidentől. Idén a halálos áldozatokkal járó, Los Angeles környéki erdőtüzek közepette Kristin Crowley tűzoltóparancsnokot azért támadták, mert a tűzoltóságon belül nagy hangsúlyt fektet a sokszínűségre. A pár héttel ezelőtti washingtoni helikopterbaleset kiváltó okai kapcsán szintén előkerültek ugyanezek a vádak, különösen Donald Trump amerikai elnök kormánya részéről. A három közelmúltbeli esetet három betű, a D, az E és az I köti össze. De ha már ennyit emlegetjük, mit takar pontosan ez a rövidítés, és mi vezetett odáig, hogy az amerikai politika egyik legmegosztóbb kérdésévé váljon?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×