393.49
367.48
65967.71
2024. április 23. kedd Béla

Csoportmásodikak a belgák, a magyarokkal játszanak a nyolcaddöntőben - Belgium-Svédország 1-0

A belga válogatott 1-0-ra legyőzte a svéd csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szerdai játéknapján, az E csoport utolsó fordulójában, ezzel csoportmásodikként lépett tovább a nyolcaddöntőbe. A svédek búcsúznak a tornától.

Kiegyenlített volt a nizzai mérkőzés, a belgák többször kísérleteztek kapura lövéssel és több szögletet is végezhettek el, de a svédek is vezettek támadásokat, a labdabirtoklás pedig nagyjából egyenlően alakult. A találkozót Radja Nainggolan döntötte el egy szép távoli lövéssel a 84. percben.

A magyarok vasárnap 21 órakor Toulouse-ban mérkőznek meg a belgákkal a negyeddöntőbe jutásért.

A svéd válogatott kiesett, Zlatan Ibrahimovic pedig utoljára szerepelt a nemzeti együttesben.

2024.04.23. kedd, 18:00