Infostart.hu
eur:
356.2
usd:
304.38
bux:
133437.06
2026. május 8. péntek Mihály
London, 2018. május 6.Arséne Wenger, az Arsenal vezetőedzője integet a szurkolóknak a Burnley ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott mérkőzés előtt a londoni Emirates Stadionban 2018. május 6-án. Ez az utolsó hazai pályán  játszott meccse Wengernek az Arsenal szakvezetőjeként, mert csaknem 22 év után az idény végén távozik tisztségéből. (MTI/AP/Matt Dunham)
Nyitókép: Matt Dunham

Arsene Wenger: az nyeri a világbajnokságot, akinek a legjobb szélsői vannak

Katarban a FIFA technikai elemző csoportjának két prominens tagja, a fejlesztési igazgatóként dolgozó Arsene Wenger, valamint Jürgen Klinsmann elemezte a csoportkör tapasztalatait.

Wenger azt mondta, azoknak a csapatok a teljesítménye jobb volt, amelyek a „politikai demonstráció” helyett inkább a teljesítményre összpontosítottak.

Klinsmann arról beszélt, arra kérdésre válaszolva, hogy a sűrű európai klubprogram mennyire okozója az eddigi sok meglepetésnek, hogy ez az „alkalmazkodás világbajnoksága.”

Ehhez tette hozzá Wenger: „Azok a csapatok nem okoztak csalódást az első meccsen nyújtott teljesítményükkel – amikor kimész a világbajnokságra, tudod, hogy nem szabad elveszíteni az első meccset –, amelyeknek van tapasztalatuk, vannak eredményeik a korábbi versenyekről, például Franciaország, Anglia, Brazília. Jól játszottak az első meccsen. És azok a csapatok is, akik mentálisan készen álltak, ahogy Jürgen mondta, a versenyre összpontosítottak, és nem a politikai demonstrációra.”

Wenger beszélt a következő, a 2026-tos világbajnokság létszámnöveléséről is. Megerősítette, hogy

a 48 csapatosra bővítés eldőlt, de a csoportkör formátuma még nem.

Mint mondta, ez nem az ő asztala.

„Lehet 16 hármas csoport, 12 négyes csoport. Ezt nem én fogom eldönteni, hanem jövőre a FIFA kongresszusa. A 48 csapatos világbajnokság a futballvilág 22 százalékát jelenti. Több lehetőséget ad a csapatoknak, és több ösztönzést ad arra, hogy országaikon belül fejlesszék a futballt.”

Wenger az előadása során elmondta, szerinte a legjobb szélsőkkel rendelkező csapat nyeri meg a világbajnokságot, hivatkozva a statisztikákra, amelyek szerint a csoportkörben az összes támadás 58 százaléka valamelyik szélen zajlott.

Címlapról ajánljuk
Szlovák F–16-osok védik majd a balti államok légterét

Szlovák F–16-osok védik majd a balti államok légterét

Szlovákia Robert Kaliňák védelmi miniszter bejelentése alapján bekapcsolódik a NATO balti légtérrendészeti missziójába – amelynek egyébként Magyarország is részese a Gripen harci gépekkel. A tárcavezető a lengyelországi Defence24 Days konferencián közölte, hogy a szlovák légierő F–16-os vadászgépei várhatóan 2027 végén kezdik meg a szolgálatot a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Megütötték a magyar tőzsdét, mutatjuk az okokat!

Megütötték a magyar tőzsdét, mutatjuk az okokat!

Kiújult a káosz a Hormuzi-szoros körül, az Egyesült Államok iráni katonai célpontokat támadott, miután Irán rakétákkal, drónokkal és kis hadihajókkal tüzet nyitott három amerikai rombolóra. Az olajár ismét emelkedik a hírekre, míg az ázsiai tőzsdék esnek, és Európában is csökkenésekkel indul a nap, a hangulaton nem segít, hogy Donald Trump ismét felemlegette a vámokat. Itthon a Molra figyelnek a befektetők a nyitást követő percekben, az olajvállalat hajnalban közzétette első negyedéves számait, a hazai blue chipek közül elsőként, a Telekom pedig ma már osztalék nélkül forog, ennek megfelelően esik az árfolyam. Makrofronton itthon az áprilisi inflációs adat és az előzetes államháztartási beszámoló izgalmas, Amerikából pedig délután érkezik egy fontos munkanélküliségi statisztika. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×