eur:
404.38
usd:
354.92
bux:
92985.05
2025. április 28. hétfő Valéria
Luciano Spalletti olasz szövetségi kapitány a németországi labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjének Svájc-Olaszország mérkőzésén a berlini Olimpiai Stadionban 2024. június 29-én. A címvédő olasz válogatott 2-0-ás vereséget szenvedett, és kiesett a további küzdelemből.
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Daniel Dal Zennaro

Az olasz kapitány megmagyarázza

A címvédő olasz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Luciano Spalletti szerint a két csapat közötti tempókülönbség volt a döntő a Svájc elleni szombati nyolcaddöntőben a németországi Európa-bajnokságon.

A 2021-es Európa-bajnok együttes 2-0-ra kapott ki a berlini Olimpiai Stadionban, ezzel búcsúzott a további küzdelemtől.

"A második félidő elején bekapott gól nagyon megfogott minket, nem voltunk élesek. A különbséget a tempó jelentette, az első játékrészben ebben sokkal gyengébbek voltunk, mint ők. Ez az egyéni teljesítményekre is igaz" - fogalmazott az olaszok mestere.

"Mindig a tempó és a frissesség jelenti a különbséget. Rotáltam a játékosokat, hogy tudjanak pihenni, de jelenleg úgy tűnik,

ennél többre nem voltunk képesek"

- tette hozzá.

A svájciak középpályása, Fabien Rieder szerint nagyszerű teljesítménnyel rukkoltak elő.

"Az első pillanattól kezdve azt mutattuk, hogy meg akarjuk nyerni ezt a mérkőzést. A hangulat a csapaton belül leírhatatlan: mindenki boldog, mindenki küzd a másikért, azt hiszem, ez látszott rajtunk" - fogalmazott.

Csapattársa, Breel Embolo szerint is megérdemelten nyertek egy jó válogatott ellen.

"Kompaktak voltunk és sok helyzetet alakítottunk ki. Jó meccsünk volt és a megfelelő pillanatokban szereztük a góljainkat. Büszke vagyok a csapatra, az egész stábra és az egész országra" - nyilatkozott.

Az olaszok kapusa, Gianluigi Donnarumma bevallotta, hogy fáj a vereség és mindenkitől elnézést kért a kiesés miatt.

"Csalódást keltő volt a mai teljesítményünk, Svájc megérdemelten győzött. Az egész mérkőzésen bizonytalanok voltunk, az első félidőben túl sok labdát vesztettünk és túl sok területet hagytunk nekik. Kemény volt, nehéz lesz megemészteni ezt a vereséget" - mondta.

Svájc a legjobb nyolc között a vasárnap sorra kerülő angol-szlovák nyolcaddöntő továbbjutójával találkozik majd jövő szombaton, Düsseldorfban.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Csányi Péter az OTP jövőjéről: nem a csúcson vagyunk, hanem még hegymenetben
aréna

Csányi Péter az OTP jövőjéről: nem a csúcson vagyunk, hanem még hegymenetben

Én, mint teljes állású vezérigazgató, tudok majd úgy foglalkozni ügyekkel, ahogy az elnök eddig nem tudott – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz, míg az elnök édesapja, Csányi Sándor marad. Az új bankvezető beszélt a vezetőváltás kihívásairól, a nemzetközi terjeszkedésről, a bankszektort érintő szabályozásokról és a digitális versenyhelyzetről is.

Akkor lesz új pápája az egyháznak, amikor ő elfogadja a döntést

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő. Már meg is kezdődött a Sixtus-kápolna előkészítése az eseményre, az épületet lezárták a látogatók elől. A konklávé menetéről Kuzmányi István, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
Lefordultak az amerikai tőzsdék

Lefordultak az amerikai tőzsdék

Felemás ázsiai kereskedés után pluszokat láthattunk hétfőn az európai tőzsdéken, az amerikai tőzsdén azonban már nem egyértelmű a kép, a befektetők bizonytalanságáról árulkodnak az irányadó indexek. Gazdasági események szempontjából csendes nap volt a mai, az esti órák azonban hozhatnak izgalmakat, miután az amerikai pénzügyminisztérium akkor teszi közzé negyedéves finanszírozási tervét. Miután óriási kérdőjelek övezik az Elon Musk vezette Hatékonyságügyi Minisztérium sikerességét és a külföldi befektetőknek sem vonzó már annyira az amerikai kötvénypiac, ezért nagyon fontos lesz, hogy a következő három hónapra mekkora hiányt tervez az amerikai kormányzat. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×