Infostart.hu
eur:
360.15
usd:
315.9
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Frank de Boer holland szövetségi kapitány tapsol a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának harmadik fordulójában játszott Észak-Macedónia - Hollandia mérkőzés végén Amszterdamban 2021. június 21-én. A csoportelső holland válogatott 3-0-ás győzelmet aratott Észak-Macedónia felett, és a nyolcaddöntőbe jutott.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Kenzo Tribouillard

Belebukott a budapesti kiesésbe a holland kapitány

Frank de Boer egy évig sem dolgozott az Oranje élén.

Távozik posztjáról Frank de Boer, a holland labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Csapata vasárnap az Európa-bajnokság budapesti nyolcaddöntőjében 2-0-ra kikapott az előzetesen esélytelenebbnek tartott csehektől, és akkor még nem válaszolt a jövőjét firtató kérdésekre.

Az 51 éves szakember - aki játékosként 112-szer szerepelt hazája válogatottjában - tavaly szeptemberben vette át a holland nemzeti együttes irányítását úgy, hogy az eredeti megbízatása 2022 végéig szólt.

Az Eb csalódást hozott a korai kieséssel, és a szövetség kedden jelentette be, hogy nem folytatják a közös munkát, miután elfogadták Frank de Boer lemondását a csapat teljesítményének értékelését követően.

A távozó szövetségi kapitány vezetésével a hollandok 15 mérkőzésből nyolcat nyertek meg.

Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×