eur:
408.88
usd:
375.26
bux:
74214.3
2024. november 5. kedd Imre
 A spanyol Rodrigo (b) fejel a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának első fordulójában játszott Spanyolország-Svédország mérkőzésen a sevillai La Cartuja stadionban 2021. június 14-én.
Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/Pierre Philippe Marcou

Hihetetlen számadatok jellemezték a spanyol meccsét

Megszületett az Euro 2020 első gól nélküli döntetlenje, Spanyolország nem tudott nyerni Svédország ellen Sevillában. A La Roja immár hagyományosan nem kezdi jól a tornákat.

2010-ben 1-0-s vereség a svájciaktól, 2012-ben döntetlen az olaszok ellen, 2014-ben 5-1-es vereség a hollandoktól, 2016-ban 1-0-s győzelem Piqué a 87. percben szerzett góljával a csehek ellen, 2018-ban 3-3 a portugálokkal szemben. Így kezdte a 2010-es években a spanyol válogatott a nagy tornákat. Ehhez illeszkedik az idei 0-0, a svédekkel szemben.

Pedig óriási fölényben játszott Luis Enrique legénysége, még annak ellenére is, hogy a svédeknek is akadt két ziccere. A vörös mezesek 85 százalékban birtokolták a labdát, ez rekord azóta, amióta (1980 óta) rögzítik a tornákon ezt az adatsort.

Megvan, melyik találkozóra emlékeztetett ez a mostani: 17-szer lőttek kapura a spanyolok, ez a legmagasabb szám nagy tornákon, a szerzett gól nélküli meccseiken a 2010-es, svájciak elleni 0-1 óta. Akkor 25-ször küldték kapura a labdát, eredmény nélkül.

Húsz csapat mutatkozott be eddig a tornán, a spanyolok passzolták a legtöbbet (830), másodikok ezen a listán a belgák (647). A legkevesebbet a svédek (89), az utolsó előttiek ezen a listán a finnek (192).

A spanyolok a legutóbbi három mérkőzésükből kettőn nem szereztek gólt. E három előtt ötvenegy meccsen maradtak kétszer gól nélkül.

Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×