Infostart.hu
eur:
389.1
usd:
335.93
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
PORTO, PORTUGAL - MAY 29: Caesar Azpilicueta of Chelsea lifts the Champions League Trophy following their teams victory in the UEFA Champions League Final between Manchester City and Chelsea FC at Estadio do Dragao on May 29, 2021 in Porto, Portugal. (Photo by Pierre-Philippe Marcou - Pool/Getty Images)
Nyitókép: Pierre-Philippe Marcou - Pool

A Chelsea nemcsak a BL-t, az Eb-t is uralja

A Bajnokok Ligája-győztes londoni klub adja a legtöbb játékost a labdarúgó Európa-bajnokságon szereplő válogatottakba: 17-et.

A Chelsea és a Manchester City tíz napja még a Bajnokok Ligája-trófeáért mérkőzött Portóban, és a játékosoknak nem sok pihenő jut: a két klub keretéből összesen 32 futballistára vár szerep a pénteken kezdődő, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon. A megoszlás 17-15, méghozzá, akárcsak a BL-fináléban, ismét a Chelsea javára.

A londoni kékek tehát 17 futballistát delegálnak az Eb-re, ráadásul elég nagy szórásban, hiszen 3-3 Chelsea-játékos szerepel majd az angol, a francia és a német válogatottban, de lesz friss BL-győztes a horvát, az olasz, a francia, a dán, a spanyol, a belga, a walesi vagy a skót nemzeti együttesben is.

A Cityből 15-en léphetnek pályára az Eb-n, a legtöbben, négyen-négyen az angol és a spanyol válogatottban, de hárman fociznak majd a portugáloknál, és adnak embert a belga, a német, a holland és az ukrán csapatba is.

A listán a harmadik a Bayern München, itt már nem olyan nagy a szórás, hiszen a rekordbajnok adja a német válogatott gerincét, nyolc futballista kapott helyet Joachim Löw utolsó keretében. A világbajnok franciák is nagyban építenek a bajor együttesre, négyen érkeznek Münchenből a gárdonyi főhadiszállásra, a maradék két ember sem akárki, David Alaba az osztrákok, Robert Lewandowski a lengyelek kapitánya és kulcsfigurája.

A klubok rangsorában az FTC a 24., mivel hét futballistája szerepelhet az Eb-n, ugyanannyi, mint például az Atletico Madridnak, és eggyel több, mint a Paris Saint-Germainnek.

A lista

  1. Chelsea – 17
  2. Manchester City – 15
  3. Bayern München – 14
  4. Juventus – 12 £
  5. Dinamo Kijev – 11
  6. Manchester United 10
  7. Borussia Dortmund 10
  8. Borussia Mönchengladbach 10
  9. Liverpool 9
  10. RB Leipzig 9
  11. Atalanta – 9

Ami a ligák sorrendjét illeti, ott elsöprő a Premier League fölénye, az angol bajnokságot 119 futballista képviseli a kontinenstornán, míg a Bundesligát 89, a Serie A-t 71, a negyedik spanyol ligát viszont már csak 39. A magyar OTP Bank Liga a 12. a sorban 17 Eb-résztvevővel.

A lista

  1. Premier League (angol) – 119
  2. Bundesliga (német) – 89
  3. Serie A (olasz) – 71
  4. La Liga (spanyol) – 39
  5. Premier Liga (orosz) – 32
  6. Championship (angol) – 29
  7. Ligue 1 (francia) – 28
  8. Premier Liga (ukrán) – 19
  9. Süper Lig (török) – 18
  10. Eredivisie (holland) – 17
  11. NB I (magyar) – 17
Címlapról ajánljuk
Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat
Aréna

Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat

Az Egyesült Államok és Izrael támadása új szintre emelte a közel-keleti konfliktust: a csapások az iráni katonai vezetést és az atomprogram kulcspontjait célozták, miközben Irán rakétákkal és drónokkal válaszol a térség több országában. Resperger István ezredes, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az amerikai tervezés logikájáról, a légicsapások céljáról, az aszimmetrikus válaszokról és a konfliktus lehetséges kimeneteleiről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×