Infostart.hu
eur:
385.12
usd:
332.07
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Lenny Joseph, a Ferencváros játékosa (b) és Ognjen Csancsarevics, az örmény Noah kapusa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Noah visszavágó mérkőzésen a Groupama Arénában 2025. július 30-án.
Nyitókép: Bodnár Boglárka

Háromgólos győzelmet aratott a Ferencváros az újonc ellen

A Ferencváros Gruber Zsombor vezérletével 3-0-ra nyert a vendég Kazincbarcika ellen a labdarúgó Fizz Liga második fordulójának második szombati mérkőzésén. Lenny Joseph éppen úgy kiharcolt egy büntetőt, mint a Noa ellen szerdán.

Viszonylag gyorsan vezetést szerzett a hamar fölénybe kerülő Ferencváros, Gruber alakított ki helyzetet a 12. percben Kanichowskynak, aki a 16-oson kívülről lőtte el a labdát, amely egy védőn megpattanva között ki a kapuban. Nem telt el fél óra, amikor megduplázta előnyét az FTC, Gruber előkészítését - pontos beadását - követően Varga fejelt közelről a kapuba. A címvédő irányította a mérkőzést, még úgy is, hogy közel sem pörgött száz százalékon. Ezzel együtt akár további gólt is szerezhetett volna, amikor Keita labdát szerzett, de nagy helyzetben nem lőtt, passza pedig pontatlan volt. Egy alkalommal a Kazincbarcika is veszélyeztetett, Szőke 25 méteres tekerése után a labda a kapufán csattant a 36. percben.

A szünet után sem változott a játék képe, a Ferencváros kontrollálta a játékot, igaz, a vendégek többször is szépíthettek volna. Mindkét kapu előtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetek, az állás azonban a hajráig nem változott. A 81. percben aztán Baranyai ellökte Josephet a büntetőterületen belül, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A labda mögé a korábban két gólpasszt adó Gruber állt oda és egy magabiztos lövéssel, megkoronázva teljesítményét a gólszerzők közé is feliratkozott. Ezzel végleg eldőlt a három pont sorsa, bár az utolsó percekben a házigazda tovább növelhette volna a különbséget, hogy nem így lett, az csak Gyollai remek védéseinek volt köszönhető.

Ferencvárosi TC–Kolorcity Kazincbarcikai SC 3-0 (2-0)

Groupama Aréna, 8325 néző, v.: Antal

Gólszerzők: Kanichowsky (12.), Varga B. (26.), Gruber (83., 11-esből)

Címlapról ajánljuk

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×