Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
A sérült Jansik Szilárd a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Olaszország - Magyarország mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 7-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Győzelemmel javított a pólóválogatott és megnyerte a tornát

Az egyformán négygólos Jansik Szilárd és Burián Gergely vezérletével a magyar férfi vízilabda-válogatott 13-12-re legyőzte vasárnap a görög csapatot, ezzel megnyerte a szicíliai Trapaniban rendezett Trincaria Kupa világbajnoki felkészülési tornát.

A magyarok pénteken a házigazda olaszokat 12-10-re győzték le, majd szombaton 16-13-ra kikaptak a spanyoloktól. Miután a délutáni összecsapáson az olaszok legyőzték a spanyolokat, Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese a tornagyőzelemért ugrott medencébe, a vereség pedig negyedik, utolsó helyet jelentett volna.

Jansik Szilárd góljával az első negyed utolsó percéig vezetett a magyar válogatott, a rivális ekkor egyenlített, a pihenőig hátralévő időben azonban még Jansik közelről, majd Burián Gergely a félpálya közeléből eredményes volt.

A második szakaszban görög szépítést követően újabb három magyar góllal megnyugtatóvá vált az előny (6-2), ám a nagyszünetre 6-4-re jött fel az ellenfél.

Jansik változatlanul remekelt, majd Nagy Ádám távolról, elhajlásból nem kegyelmezett. A görögök kétgólos hátránynál nem tudtak közelebb férkőzni, így 9-6-nál időkérés következett.

Innen kezdődött a záró felvonás, amelyet Vismeg Zsombor gólja vezetett be. Két görög találatot követően Jansik törte meg az ellenfél lendületét. A rivális ugyan kemény hajrát nyitott, de nem volt esélye az egyenlítésre. A végeredmény 13-12 lett a magyarok javára.

A magyar válogatott a jövő héten péntektől vasárnapig a Margitszigeten a spanyolokkal, a montenegróiakkal és a szerbekkel találkozik majd a BENU Kupán.

A torna végeredménye: 1. Magyarország 2 győzelem/1 vereség, 2. Olaszország 2/1, 3. Görögország 1/2, 4. Spanyolország 1/2.

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×