Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea
Marco Rossi szövetségi kapitány a magyar labdarúgó-válogatott sajtótájékoztatóján a másnapi, Montenegró elleni Európa-bajnoki selejtező mérkőzés előtt a telki edzőközpontban 2023. november 18-án.
Nyitókép: MTI/Peter Lakatos

Rossi csak egy valamit hiányol Szoboszlai játékából

Marco Rossi szövetségi kapitány elképesztően büszke Szoboszlai Dominik teljesítményére, melyet a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya a Premier League-ben éllovas Liverpool színeiben nyújtott a címvédő Manchester City ellen 2-0-ra megnyert bajnoki mérkőzésen.

„Mindent tud a labdával, rengeteget fut és sohasem feleslegesen. Technikai tudása a Premier League szintjén is kiemelkedő, edzője, Arne Slot sem véletlenül emeli ki sokszor a nyilatkozatában.

Ami még jót tenne a játékának, ha némileg önzőbb lenne, ne mindig másokat akarjon kiszolgálni”

– mondta a Nemzeti Sportnak adott interjúban a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető a 24 éves középpályásról, aki egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét klubja diadalából.

„Azért is nagy szó a játéka, mert nekem nem kérdéses, a Liverpool jelenleg Európa legjobb csapata, Szoboszlai Dominik pedig ennek az együttesnek a vezéregyénisége”.

Az éppen két hét múlva esedékes idei első kerethirdetés kapcsán kifejtette, a védelem miatt nem aggódik, mert Balogh Botond sérülése után visszatért a Parmában, Willi Orbán „hozza az állandó jó formáját” Lipcsében, míg a télen a Ferencvárostól Kecskemétre igazoló Botka Endre végre játszik, és szerinte ami legalább ilyen fontos, stabilan.

Rossi inkább a középpályán említett nehézségeket, mert Schäfer András a hétvégi játéka előtt négy meccsen nem kapott lehetőséget az Union Berlinben, az olasz másodosztályban futballozó Nagy Ádám a hosszan elhúzódó sérülése után még nem jutott játéklehetőséghez, a Kecskemétről a spanyol élvonalban sereghajtó Valladolidhoz szerződött Nikitscher Tamás pedig próbálja felvenni a ritmust, Rossi úgy vélte, nincs könnyű helyzetben, meg kell szoknia a légkört, a gyorsabb tempójú futballt. Ugyanakkor

lehetséges megoldásként említette Dárdai Bencét és Callum Styles, aki a klubjában, a West Bromwich Albionban más poszton szerepel.

„Régóta tudjuk, milyen potenciál rejlik benne, örülök, hogy márciusban csatlakozik hozzánk. A Wolfsburgban stabil a játéka, és készen áll rá, hogy magára húzza a magyar válogatott mezét. Elsősorban a hatos pozícióban számolok vele, jól lát a pályán, mindkét lábával ügyes, rendkívül technikás, higgadt labdarúgó” – mondta Dárdai Bencéről, aki múlt héten jelentette be, hogy a magyar nemzeti együttest választotta a némettel szemben.

Rossi elárulta, ha a sérüléssel bajlódó Dibusz Dénes felépül, akkor négy kapust hív meg, ha nem számíthat rá, akkor hármat, illetve arról is szót ejtett, hogy a márciusi összetartáson ismét a stáb tagja lesz Szalai Ádám pályaedző, aki rosszul lett novemberben a hollandiai Nemzetek Ligája-mérkőzés közben.

A magyar csapat a jövő hónapban a törökökkel vív osztályozót az élvonalban maradásért az NL-ben, az első találkozót március 20-án Isztambulban rendezik, a visszavágóra három nappal később a Puskás Arénában kerül sor.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
Eltaláltak az ukránok egy lopakodó vadászbombázót, elmaradnak a Győzelem Napi rendezvények Oroszországban - Híreink az ukrán frontról szombaton

Eltaláltak az ukránok egy lopakodó vadászbombázót, elmaradnak a Győzelem Napi rendezvények Oroszországban - Híreink az ukrán frontról szombaton

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök júniusban induló, átfogó hadseregreformot jelentett be, amelynek középpontjában a katonák illetményének emelése, a szerződéses szolgálati rendszer megerősítése és a régóta frontszolgálatot teljesítők fokozatos leszerelésének mérlegelése áll. Eközben Andrij Szibiha külügyminiszter manipulációnak minősítette Oroszország május 9-i tűzszüneti ajánlatát, állítva, hogy Kijev hivatalos javaslatot nem is kapott. Joschka Fischer, egykori német külügyminiszter szerint Trump második elnöksége alatt az amerikai európai szerepvállalás erodálódik, és Európa történelmi léptékű kényszer elé kerül: saját biztonsági és politikai felelősségét önállóbban kell megszerveznie.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. május 2. 20:48
2026. május 2. 18:33
×
×