Infostart.hu
eur:
387.14
usd:
328.71
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
A győztes kanadai Summer McIntosh a női 200 méteres pillangóúszás döntője után a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 22-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Ők a Földkerekség legjobb úszói a világszövetség szerint

Választott a világszövetség.

A francia Léon Marchand-t és a kanadai Summer McIntosh-t választotta 2024 legjobb úszójává a sportági világszövetség (World Aquatics, WA) a nyári, párizsi olimpián nyújtott teljesítményük alapján.

A győztesek nevét a WA a budapesti rövidpályás világbajnokság vasárnapi zárását követően hozta nyilvánosságra.

A Duna Arénában 25 méteres medencében rendezett vb-n Marchand nem indult, McIntosh azonban igen, és a magyar fővárosban is remekelt: három számot is megnyert, mindhármat világcsúccsal.

A párizsi ötkarikás játékokon a 22 éves Marchand négy egyéni aranyat szerzett, 200 méteres mellúszásban, 200 méter pillangón, valamint a 200 és 400 méteres vegyesen diadalmaskodva.

McIntosh még 17 évesen három számban - 200 méter pillangón, továbbá 200 és 400 méteres vegyesúszásban - győzött a francia fővárosban. Hazájában nemcsak az év úszója lett, hanem a Kanada legjobb sportolója címet is kiérdemelte.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében - erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×