Infostart.hu
eur:
384.36
usd:
332.64
bux:
123996.41
2026. április 2. csütörtök Áron
Concept - broken metal chain. Strong one with perfect muscles breaks the chain.
Nyitókép: FotografieLink/Getty Images

Nemzetek Ligája: két országra szűkült a finálé helyszíne

A német–olasz negyeddöntő győztese rendezi a labdarúgó Nemzetek Ligája döntőjét.

Az európai szövetség (UEFA) hétfői döntése szerint a június 4-8-án sorra kerülő négyes finálénak Németország vagy Olaszország ad otthont. Előbbi esetben München és Stuttgart, utóbbiban két torinói stadion – a Juventusé és a Torinóé – lesz a helyszín.

A négyes döntőben június 4-én a német-olasz párharc győztese a portugál-dán csata továbbjutójával találkozik az elődöntőben, másnap pedig a spanyol-holland és a francia-horvát negyeddöntő győztese csap össze.

A Nemzetek Ligájában a magyar csapat Törökországgal játszik osztályozót az A divízióban maradásért.

Az első mérkőzést március 20-án rendezik Isztambulban, ez lesz a magyar válogatott történetének 1000. fellépése. A visszavágóra három nappal később kerül sor a Puskás Arénában.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Vegyes zárás a tengerentúlon

Vegyes zárás a tengerentúlon

Folytatódik a tőzsdei hullámvasút, a befektetők most Donald Trump megszólalását emésztik az iráni konfliktus kapcsán. Szerda esti beszédében az elnök egyrészt arról beszélt, hogy az USA egyre közelebb került a háború lezáráshoz, másrészt viszont azt is elmondta, hogy "extrém keményen" fognak lecsapni Iránra a következő 2-3 hétben. A beszéd nem adott világos menetrendet a deeszkalációra vagy a tűzszünetre, viszont további kemény fellépést vetített előre Iránnal szemben. Ez csalódást okozott azoknak a befektetőknek, akik a háború gyors lezárásában reménykedtek. A beszédet követően látványos hangulatromlást lehetett megfigyelni a piacokon, az ázsiai tőzsdék rögtön lefordultak, miközben az olajár kilőtt. A gyenge nemzetközi hangulat nap közben is kitart, világszerte esnek a tőzsdék, beleértve a magyar piacot is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×