Infostart.hu
eur:
382.73
usd:
328.03
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
Az aranyérmes Kós Hubert (k), az ezüstérmes olasz Lorenzo Mora (b) és a bronzérmes francia Mewen Tomac a férfi 200 méteres hátúszás eredményhirdetésén az úszók rövidpályás világbajnokságán a Duna Arénában 2024. december 15-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Kis híján világcsúccsal verte a mezőnyt Kós Hubert a Duna Arénában – videó

Európa-csúccsal nyert aranyérmet 200 méter háton a budapesti rövidpályás úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján.

A táv olimpiai bajnoka a délelőtti előfutamban 1:48.02 perces országos csúccsal volt a legjobb, közel két és fél másodperccel ért el jobb időt, mint az akkor második francia Mewen Tomac, így toronymagas favoritként várta a rajtot este a telt házas Duna Arénában.

Budapest, 2024. december 15.
A győztes Kós Hubert a férfi 200 méteres hátúszás döntője után az úszók rövidpályás világbajnokságán a Duna Arénában 2024. december 15-én.
MTI/Illyés Tibor
A győztes Kós Hubert a férfi 200 méteres hátúszás döntője után az úszók rövidpályás világbajnokságán a Duna Arénában 2024. december 15-én. MTI/Illyés Tibor

A 21 éves magyar klasszis a fináléban az indítás előtt a közönség biztatását kérte, majd az első 50 után már több mint fél másodperc volt az előnye. A 2-es pályán úszó olasz Lorenzo Mora próbálta egyedüliként tartani vele a lépést, de az utolsó 50-nél látszott, hogy neki sincs esélye. Kós végül a világcsúcstól mindössze két századdal elmaradva, 1:45.65 perces Európa-rekorddal diadalmaskodott, az orosz Arkagyij Vjacsanyin 2009-es 1:46.11-es kontinenscsúcsát javította meg.

Az ebben a számban a párizsi játékokon aranyérmes Kós - aki korábban 100 méter háton ezüstérmes volt a Duna Arénában - Hosszú Katinka, Gyurta Dániel, Bernek Péter, Szabados Béla és a szombaton aranyérmes Sárkány Zalán után a magyar úszósport hatodik rövidpályás világbajnoka.

"A legfontosabb célom ma az volt, hogy a magyarok előtt nyerjek egy aranyérmet, ez pedig sikerült. Attól függetlenül, hogy nem lett meg a világcsúcs, ez egy világrekord úszás volt, két századra voltam csak tőle, boldog vagyok, hogy ezt a magyaroknak be tudtam mutatni" – mondta a vegyes zónában Kós, aki szokásától eltérően ezúttal feltolta fejhallgatóját a füléről a bevonulásakor.

"Azt éreztem, hogy ez az én időm, az én pillanatom, a fő számom, amire készültem. Nem sok lehetősége van az embernek arra, hogy valami ilyesmit csináljon, én pedig most kihasználtam" – jegyezte meg a világbajnok, aki hozzátette, 2027-ben nagy medencében is szívesen megismételné ugyanitt ezt az eredményt.

Az InfoRádió kérdésére azt mondta, hogy

reméli, egyszer a világrekordot is megdönti.

(Összeállításunk a cikk végén meghallgatható.)

Eredmények, férfi 200 m hát:

  • 1. KÓS HUBERT 1:45.65 perc (világbajnok)
  • 2. Lorenzo Mora (Olaszország) 1:48.96
  • 3. Mewen Tomac (Franciaország) 1:49.93
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Egy ír hadihajó több drónt észlelt Volodimir Zelenszkij repülőgépének útvonala közelében, az ukrán elnök Dublinba érkezésekor. A drónok pontosan akkor és ott repülhettek el, ahol az ukrán elnök útvonala az eredeti tervek szerint vezetett volna. Oroszország nagyobb offenzívára készül, azzal a céllal, hogy elfoglalják Odesszát és Mikolaivet, elvágják Ukrajnát a Fekete-tengertől – írta meg két orosz katonai elemzőre hivatkozva az orosz MK.ru. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×