Sárkány Zalán aranyérmet nyert 800 méter gyorson szombaton a Duna Arénában zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.
Sárkány ezzel a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a Duna Arénában, korábban Kós Hubert és a 4x200 méteres női gyorsváltó második lett.
A szombati fináléban a magyar versenyző és az 1500 méteren győztes tunéziai Ahmed Dzsauadi gyorsan ellépett a mezőnytől, már a táv felénél biztos volt, hogy kettejük között dől el a győzelem.
Az utolsó 200 méteren már csak az volt a kérdés, hogy Sárkánynak sikerül-e jobb időt úszni, mint a délelőtti "lassabb" futamban a német világklasszisnak, Florian Wellbrocknak, végül 1.34 másodperccel őt is felülmúlta.
Az Egyesült Államokban tanuló sportoló Hosszú Katinka, Gyurta Dániel, Bernek Péter és Szabados Béla után az ötödik magyar rövidpályás világbajnok.
A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes versenyző a vegyes zónában az InfoRádió kérdésére elmondta, hogy
a célban három másodpercig törölgette a szemét, mire elhitte, hogy megelőzte a délelőtti futamban úszó német Florian Wellbrockot is és így világbajnoki címet szerzett.
Az interjút a cikk végén meghallgathatják.