Infostart.hu
eur:
367.51
usd:
314.47
bux:
132888.2
2026. április 13. hétfő Ida
A spanyol Rafael Nadal az amerikai Taylor Fritz ellen a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében játszott mérkőzés egyik szünetében 2022. július 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Kieran Galvin

Bejelentette visszavonulását Rafael Nadal

A 22-szeres Grand Slam-győztes teniszlegenda utolsó játékéve 2024.

A BBC közlése szerint az idei év végén visszavonul Rafael Nadal 22-szeres Grand Slam-győztes spanyol teniszező.

A 38 éves sportági legenda utolsó fellépése a spanyol válogatott tagjaként lesz a novemberi tenisz Davis Kupa-döntőben Malagában.

A bejelentéskor Rafael Nadal úgy fogalmazott, nem lesz többé profi játékos, manapság nehéz éveket él, az utolsó kettőt pedig különösen is rosszul élte meg, utalva ezzel sérüléseire. Úgy érzi, elérte a határait.

Nadal 2001-ben, mindössze 14 évesen debütált a profik között, első nagy sikerére nem kellett sokat várnia, a spanyol válogatottal 2004-ben Davis Kupa-győzelmet ünnepelt úgy, hogy legyőzte az akkori világranglista második helyezettjét, az amerikai Andy Roddickot. A következő évben megkezdte menetelését a Roland Garroson, ahol Pete Sampras 1990-es diadala óta az első tinédzser győztes lett. A francia nyílt bajnokságon egészen elképesztő, 112–4-es mérleggel rendelkezik. A 2008-as pekingi olimpián egyesben aranyérmet nyert, ebben az évben pedig karrierje során először a világranglista élére ugrott.

A közönségkedvenc Nadal elsősorban az elveszett labdát nem ismerő, a legnehezebb helyzetekből is talpra álló mentalitásáról, egyedülálló tenyeres pörgetéseiről vált ismerté, és emelkedett a sportág legnagyobbjai közé. A salakkirály Nadal karrierje során 92 ATP-tornán diadalmaskodott, közte rekordot jelentő 14 alkalommal nyert a Roland Garroson. Legutóbb éppen Párizsban játszott az olimpián és - miután az első fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztatta - nagy riválisától, a 24-szeres GS-győztes Novak Djokovictól kapott ki.

Nadalt 2005 áprilisa és 2023 márciusa között 912 héten keresztül jegyezték a legjobb tízben a világranglistán, ez ugyancsak rekord, mint ahogyan a salakon megnyert 63 viadal.

A Roland Garros mellett Barcelonában 12-szer, Monte-Carlóban 11-szer, Rómában 10-szer diadalmasodott, és négyszer szettveszteség nélkül győzött Grand Slam-tornán, amire rajta kívül senki nem volt képes.

Címlapról ajánljuk
Történelmi rekord és felhatalmazás – Orbán Viktor 16 év után adja át a kormányzást
Reggel

Történelmi rekord és felhatalmazás – Orbán Viktor 16 év után adja át a kormányzást

Minden idők legmagasabb részvételével zajlott le a vasárnapi országgyűlési választás, amely a Tisza Párt óriási fölényével zárult, Magyar Péter listavezetőként akár kétharmados parlamenti többséggel a háta mögött is kormányt alakíthat néhány hét múlva. A miniszterelnök este gratulál a Tisza-elnöknek, de Orbán Viktor azt is megígérte, soha nem adja fel, és a sebek gyógyulása után 2,5 milliós tábora élén azonnal újra munkához fog látni.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Azonnal reagálnak a piacok

Kétharmaddal nyert a Tisza Párt - Azonnal reagálnak a piacok

A Tisza Párt győzelmével ért véget a vasárnapi országgyűlési választás Magyarországon, ennek hatására pedig máris nagyobb erősödésben van a forint a vezető, illetve a régiós devizákkal szemben is. Az eseményeket követően azonban nem csak a devizapiacon, de a magyar tőzsdén is nagy izgalmakra van kilátás, mivel a hazai befektető hangulatra igencsak rányomhatja a bélyegét, hogy a hétvégén borultak az iráni béketervek, ennek következtében pedig ismét elszállt az olajár, és a nemzetközi piacokon esés van kibontakozóban. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 12. 15:05
×
×