Infostart.hu
eur:
385.35
usd:
334.11
bux:
124307.61
2026. április 2. csütörtök Áron
Az év végén visszavonuló skót Andy Murray a wimbledoni teniszbajnokság második játéknapján Londonban 2024. július 2-án. Murray bejelentette, hogy a másfél héttel korábbi hátműtétje miatt nem indul egyesben, csak párosban, a bátyjával, Jamie-vel.
Nyitókép: MTI/EPA/Tim Ireland

Andy Murray a bejelentettnél korábban vonul vissza

A párizsi olimpia után befejezi teniszpályafutását a kétszeres ötkarikás aranyérmes, korábbi világelső Andy Murray.

A 37 éves brit játékos kedden a közösségi oldalán hozta nyilvánosságra döntését.

"Megérkeztem Párizsba, életem utolsó tenisztornájára" - írta Murray. Hozzátette: "Nagy-Britanniát képviselni pályafutásom messze legjobb időszaka volt és rendkívül büszke vagyok arra, hogy ezt még egyszer megtehetem."

Azt már korábban is tudni lehetett, hogy Murray az idei esztendő végén visszavonul, most azonban az is kiderült, hogy a párizsi olimpia lesz profi karrierje során az utolsó versenye.

Murray 2012-ben Londonban és 2016-ban Rio de Janeiróban nyert olimpiai bajnoki címet egyesben, mindemellett háromszor győzött Grand Slam-tornán, 2013-ban Wimbledonban 77 év után diadalmaskodott hazai férfi indulóként.

A 2019 óta kisebb-nagyobb sérülésekkel küzdő Murray 2012-ben Laura Robson partnereként vegyes párosban ezüstérmes nyert a nyári játékokon. A brit kiválóság jelenleg csupán 121. a világranglistán.

Címlapról ajánljuk

„A hűtő nem élelmiszer-temető” – pazarlásmentes húsvét a Nébih tanácsaival

Húsvétkor az ünnepi asztalról nem hiányozhatnak a különféle sütemények, a sonka, a főtt tojás és a fonott kalács sem. A bőséges készülődés azonban gyakran együtt jár azzal is, hogy több étel készül, mint amennyit végül elfogyaszt a család. Nemes Imre, a Nébih elnöke az InfoRádióban részletesen elmagyarázta, mire kell nagyon odafigyelni.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 1. 22:20
2026. április 1. 21:55
×
×