Infostart.hu
eur:
363.52
usd:
308.38
bux:
139816.36
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Doha, 2024. február 16.Gurisatti Gréta a női vízilabdatorna döntőjében játszott Amerikai Egyesült Államok - Magyarország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 16-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Újabb magyar keretet hirdettek meg az olimpiára

Itt a női vízilabdások névsora.

Mihók Attila és Cseh Sándor megnevezte azt a tizenhárom játékost, aki az olimpián játszhat a magyar női válogatottban; a névsor a magyar idő szerint szombat hajnalban lejátszott, amerikaiak elleni mérkőzést követően vált véglegessé - írja a waterpolo.hu.

A kapuban Magyari Alda és Neszmély Boglárka, centerben Parkes Rebecca és Mahieu Geraldine, kapásoldalon Keszthelyi Rita, Gurisatti Gréta és Faragó Kamilla, a balkezes oldalon Leimeter Dóra, valamint jobbkezesként Vályi Vanda és Szilágyi Dorottya, bekkben Garda Krisztina (aki kintről bármilyen posztról ágyúképes), Rybanska Natasa (ő tud centerezni is) és Horváth Brigitta (balkezesként is bevethető) – ez a magyar női olimpiai csapat, amelynek valamennyi tagja ott volt Dohában, ahol világbajnoki ezüstéremig menetelt az együttes.

„Furcsa volt egy edzőtábor közben kijelölni a csapatot, de tudtuk, hogy most ez a feladatunk, még ha ez azzal is jár, hogy van, aki kicsit vagy éppenséggel nagyon szomorúan csinálja végig a hátralévő napokat – világított meg egy különös aspektust Mihók Attila. – Ugyanakkor úgy gondolom, az amerikaiak otthonában gyakorolni óriási megtiszteltetés és hatalmas fejlődési lehetőség bármelyik fiatal játékos számára.”

A csapathirdetés dilemmái kapcsán a társkapitány megjegyezte: „Ha a sportág jó helyen van, akkor ennek a döntésnek nagyon nehéznek kell lennie – mint ahogy az is volt. Posztokra válogatottunk és mindent egybevéve az a tizenhárom játékos utazik, akik mind ott voltak a világbajnoki ezüstéremnél, megvan a tapasztalatuk ezzel a stábbal, tudják, mire számíthatnak tőlünk és mi mire számítunk tőlük.”

A magyar női válogatott az amerikai túrát követően – ahol július 9-én is vív egy hivatalos mérkőzést az Egyesült Államokkal – itthon készül a párizsi rajtra.

Címlapról ajánljuk

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×