Infostart.hu
eur:
362.75
usd:
310.24
bux:
135277.32
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi
Füzi-Tóvizi Petra (k) bemelegít a női kézilabda Eurokupa 3. fordulójában játszott Magyarország - Svájc mérkőzés előtt a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban 2024. február 28-án.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Fontos tudnivaló a női kézilabda olimpiai selejtezőről

Csütörtökön kezdődik a bérletértékesítés az április 11. és 14. között Debrecenben sorra kerülő női kézilabda olimpiai selejtezőtornára.

A hazai szövetség (MKSZ) honlapja szerint a hat mérkőzéses tornára négy árkategóriában lehet bérletet váltani – amely mindegyik mérkőzésre érvényes – 14 900 és 44 900 forint közötti összegért.

A napijegyek értékesítésére várhatóan a mérkőzések előtt kerül sor, a meg nem vásárolt bérletek számának függvényében.

A női olimpiai selejtező programja:

április 11., csütörtök:

Magyarország–Kamerun 15.30

Svédország–Japán 18.00

április 12., péntek:

Svédország–Magyarország 18.00

Japán–Kamerun 20.30

április 14., vasárnap:

Kamerun–Svédország 16.45

Magyarország–Japán 19.15

Címlapról ajánljuk

Fodor Gábor az Arénában: hét ok vezetett a Fidesz súlyos vereségéhez

Két fontos közülük: a rossz viszony az EU-val, és a választójogi törvény módosítása – de öt másik fontos tényezőt is megnevezett Fodor Gábor volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője, aki az InfoRádió Aréna című műsorának vendége volt.
inforadio
ARÉNA
2026.05.05. kedd, 18:00
Szalai Máté
a Clingendael Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem kutatója
Véget vetnének az EU-n belüli gazdasági migrációnak

Véget vetnének az EU-n belüli gazdasági migrációnak

Az Európai Unió új „Right to Stay” (maradáshoz való jog) stratégiája a növekvő regionális különbségekre reagál, amelyek miatt sokan kényszerülnek elhagyni lakóhelyüket a jobb megélhetés reményében. Európa szerte akár 200 százalékpontnyi eltérés is kimutatható az egyes régiók között, de Magyarországon belül és kétszeres a fejlettségi szint, ha Budapestet az ország alacsonyabb fejlettségű területeihez hasonlítjuk. A jövedelmi különbségek közti szakadék miatti elvándorlás az unió kohéziós törekvéseit is gátolja, ezért most új stratégiát dolgoznak ki a vidéki elnéptelenedés megakadályozására.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×