Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Erling Haaland, a Manchester City (j) és Dayot Upamecano, a Bayern München játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a manchesteri Etihad Stadionban 2023. április 11-én.
Nyitókép: MTI/AP/Jon Super

Egyre gondolt Rossi, Szoboszlai és Messi

Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya és Szoboszlai Dominik csapatkapitány is Erling Haalandot tette az első helyre a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) Év játékosa-szavazásán.

A FIFA honlapján közzétett listából kiderül, hogy a szakember és a Liverpool középpályása ugyanúgy voksolt: Haaland mögött a végül győztes Lionel Messi volt náluk a második, a francia Kylian Mbappé pedig a harmadik.

A szavazáson a nemzeti válogatottak szövetségi kapitányai és csapatkapitányai, újságírók (Magyarországról Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője), továbbá a FIFA honlapján regisztrált szurkolók vettek részt. A négy szavazattípus 25-25 százalékos arányban számított bele az összesítésbe.

Érdekesség, hogy az argentin válogatott csapatkapitányaként

Messi is Haalandot tette az első helyre.

A legjobb edző a Bajnokok Ligája-győztes Manchester City trénere, Pep Guardiola lett, Rossi és Szoboszlai is rá voksolt az első helyen.

Az Inter Miamiban légióskodó 36 éves Messi és a Manchester Cityt erősítő, 23 éves norvég Haaland egyébként ugyanannyi pontot gyűjtött a szavazáson, így a csapatkapitányok voksai döntöttek, ebben az összevetésben pedig Messi volt a jobb.

Messi negyedszer nyerte el a FIFA év játékosa címet, ugyanennyi alkalommal bizonyult a legjobbnak akkor is, amikor a FIFA az Aranylabda-szavazással együtt választotta ki a legjobbat. Haaland még nem volt az év játékosa a FIFA-nál.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borotvaélen táncol a Mercosur-egyezmény

Borotvaélen táncol a Mercosur-egyezmény

Az Európai Parlamentben még bizonytalan a huszonöt éve előkészített EU–Mercosur kereskedelmi megállapodás sorsa, amelynek ratifikációját az agrárérdekek és a belpolitikai kockázatok miatt több tagállam és párt is nyíltan vagy burkoltan akadályozná. Miközben a dél-amerikai importtól tartó gazdák és kormányok a mezőgazdaság versenyhátrányától, az eltérő termelési szabályoktól és az árnyomástól félnek, a megállapodás elutasítása súlyos lehetőségektől fosztaná meg az európai – köztük a magyar – feldolgozóipart és szolgáltató szektort. A vita így valójában arról szól, hogy az EU rövid távú agrárfélelmeket vagy hosszabb távú ipari és kereskedelmi érdekeket tekint-e elsődlegesnek egy geopolitikailag is egyre bizonytalanabb világgazdasági környezetben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×