Infostart.hu
eur:
353.41
usd:
309.6
bux:
142664.06
2026. július 6. hétfő Csaba
A győztes amerikai Katie Ledecky a női 800 méteres gyorsúszás döntője után a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 29-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Ledecky beállította Phelps rekordját

Történelmi győzelmet aratott az amerikai Katie Ledecky a fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyein.

A hétszeres olimpiai bajnok 1500 méter gyorson, minden idők harmadik legjobb idejével diadalmaskodott, ezzel pályafutása 15. egyéni vb-aranyát gyűjtötte be, amivel beállította honfitársa, Michael Phelps rekordját.

Férfi 200 méter gyorson a románok sztárja, a tavaly Budapesten győztes David Popovici nagy meglepetésre még a dobogóról is lemaradt, a számban pedig kettős brit siker született Matthew Richards és a második Tom Dean révén. A díjátadón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter adta át az érmeket.

A kedd döntők eredményei:

férfiak:

200 m gyors, világbajnok: Matthew Richards (Nagy-Britannia) 1:44.30 perc

2. Tom Dean (Nagy-Britannia) 1:44.32

3. Hvan Szun Vo (Koreai Köztársaság) 1:44.42

100 m hát, világbajnok: Ryan Murphy (Egyesült Államok) 52.22 másodperc

2. Thomas Ceccon (Olaszország) 52.27

3. Hunter Armstrong (Egyesült Államok) 52.58

...7. KÓS HUBERT 53.11

nők:

1500 m gyors, világbajnok: Katie Ledecky (Egyesült Államok) 15:26.27 perc

2. Simona Quadarella (Olaszország) 15.43.31

3. Li Ping-csie (Kína) 15:45.71

100 m hát, világbajnok: Kaylee McKeown (Ausztrália) 57.53 másodperc

2. Regan Smith (Egyesült Államok) 57.78

3. Kathrine Berkoff (Egyesült Államok) 58.25

100 m mell, világbajnok:Ruta Meilutyte (Litvánia) 1:04.62 perc

2. Tatjana Schoenmaker (Dél-afrikai Köztársaság) 1:05.84

3. Lydia Jacoby (Egyesült Államok) 1:05.94

Címlapról ajánljuk
Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Naponta 5-10 olyan gyereket hoznak be a Bethesda Kórház ügyeletére, aki e-rollerezés közben sérült meg – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az intézmény főigazgatója. Velkey György János gyermekgyógyász szerint a 14 évesnél fiatalabbak számára az új KRESZ-ben meg kellene tiltani az elektromos rollerek használatát. Tapasztalatai alapján 6 éves koring trambulinozni sem kéne.

Az időskor alkonya – 15-20 ezer hely hiányzik a rendszerből, későn döntenek a családok az otthon mellett

Az Irmák Nonprofit Kft. és az Europion közös felmérése szerint a magyar idősek többségét a betegségek, a demencia, valamint a pénzügyi gondok foglalkoztatják, ugyanakkor az idősödő lakosság 39 százaléka nem tervez idősek otthonába költözni. Szebenszki Balázs, a 25 éve időselhelyezéssel foglalkozó, több otthont is üzemeltető Irmák Nonprofit Kft. cégvezetője az InfoRádió kérdéseire válaszolt.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×