Infostart.hu
eur:
355.48
usd:
308.1
bux:
134649.86
2026. június 9. kedd Félix
Pekler Zalán a férfi légpuska 10 méteres alapversenyén a krakkói központú Európa Játékokon a wroclawi sportlövész központban 2023. június 23-án.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Pekler Zalán szerint a négy Európa Játékok-aranyéremnél is van egy fontosabb siker

Az olimpiai kvótaszerzés volt a sportlövő célja a wroclawi Európa Játékokon, minden más csak kellemes ráadás, amivel önmagát is meglepte.

"Sikerült felülszárnyalnom az összes elvárásomat, de azért négy aranyérmet hat versenyszámból még én sem vártam. Az ember mindenben szeretne győzni, úgyhogy egészen az utolsó versenyszámig beleadtam mindent, hogy gyarapítsam az érmek számát, és nagyon boldog vagyok, hogy így alakult ez a verseny" – mondta az InfoRádióban Pekler Zalán sportlövő, aki négy aranyérmet nyert a wroclawi Európa Játékokon, és még egy olimpiai kvótát is szerzett.

A magyar sportoló a győzelemsorozatot értékelve, úgy nyilatkozott, hogy az összes arany megszerzése emlékezetes pillanat, de az egészen ritka, amikor egy csapat ugyanazokkal a lövőkkel meg tudja nyerni a 10 és az 50 méteres versenyszámot is.

"A vegyes párosban megszerzett győzelem pedig azért különleges, mert olimpiai versenyszámról van szó, de a cseresznyét a győzelmi torta tetejére az olimpiai kvalifikációt érő egyéni győzelem tette fel" – mondta a sportlövő, hozzátéve, hogy ebben az esetben számára a kvalifikáció fontosabb volt, mint maga az aranyérem,.

A többszörös Európa-bajnok sportlövő a siker titkaként a rengeteg edzésmunka, a jó edző, a jó felkészítő csapat és a kiváló sportpszichológus mellett a kiegyensúlyozott magánéletet nevezte meg. Ugyanakkor azt is elmondta, hogy az ötkarikás játékokig hátralévő most már kevesebb mint 400 napban az augusztusi világbajnokság után már nagyrészt és célirányosan csakis a párizsi olimpiára való felkészülésre fog koncentrálni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Magyar Péter napirend előtt: vége a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak és a gyűlöletplakátoknak

Két témát tárgyal az Országgyűlés a keddi napon, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését és az utcai politikai plakátok ügyét. Ennek kapcsán Magyar Péter napirend előtt szólt a parlamentben, hosszan fejtegetve a hivatal haszontalanságának összetevőit és a plakáterdő gyerekekre gyakorolt mérgező hatását.

Resperger István: messze a megoldás Iránban, Trump lépéskényszerben

A politikai és stratégiai célkitűzések tekintetében az Egyesült Államok kevés eredményt tud felmutatni, Iránban pedig már jó ideje áruhiány van, egyre több a probléma a gyógyszerellátással, vagyis a lakosság a mindennapi életben is megérzi a konfliktus negatív hatásait – mondta az InfoRádióban a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója. Úgy véli, a diplomácia terén kellene valamilyen megoldást találni, aminek feltétele, hogy mind a két fél engedjen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már a Kreml is elismeri: tarolnak az ukrán drónok, fordulhat a kocka - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Már Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő is elismeri, hogy az ukrán mélységi dróncsapások komoly fejtörést okoznak az orosz üzemanyagellátásnak. A pilóta nélküli fegyvereknek hála az orosz területszerzés 2023 óta először negatívba fordult. A drónháború elmérgesedésével egyre gyakrabban bukkannak fel orosz és ukrán drónok NATO-tagállamok területén: Romániában egy ukrán tengeri drón okozott botrányt, a baltikumban repülő eszközök borzolják a kedélyeket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 9. 08:05
2026. június 8. 20:55
×
×