eur:
383.99
usd:
354.05
bux:
68846.13
2024. május 25. szombat Orbán
Az aranyérmes Liu Shaoang a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyének eredményhirdetésén az olimpiai parkban a pekingi téli olimpián 2022. február 14-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Hatalmas elismerés a távozó Liu Shaoangnak

A MTI Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 58 sportág szövetsége válaszolt, köztük van a korcsolyaszövetség is.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 19. elsőségével, míg a curlinges Szekeres Ildikó 11. alkalommal, vegyes váltó partnere Nagy György, a teniszező Fucsovics Márton és a vitorlázó Érdi Mária tizedszer, a bridzsjátékos Fischer Brigitta, uszonyosúszásban Senánszky Petra, a sífutó Kónya Ádám és a sílövő Panyik Dávid egyformán kilencedszer bizonyult a legjobbnak.

Érdekesség, hogy a korcsolyázásban az a Liu Shaoang végzett az élen, olimpiai aranyérmet nyert, aki testvérével együtt elhagyni készül Magyarországot.

Asztalitenisz:

András Csaba (TTC Fortuna Passau) 1.

Nagyváradi Mercédesz (TSV Schwabhausen) 1.

Autósport:

Kiss Norbert (Révész TRT KFT) 2.

Atlétika:

Halász Bence (Szombathelyi Dobó Sportegyesület) 4.

Kozák Luca (Debreceni SC) 2.

Birkózás:

Nagy Bernadett (UTE) 1.

Kötöttfogás:

Fritsch Róbert (Budapesti Honvéd SE) 1.

Szabadfogás:

Muszukajev Iszmail (FTC) 2.

Bridzs:

Talyigás Péter (MTK Budapest) 1.

Fischer Brigitta (MTK Budapest) 9.

Búvárúszás:

Tájékozódási búvárúszás:

Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 19.

Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub) 6.

Uszonyosúszás:

Mozsár István Alex (Mátrai Erőmű Búvárklub) 1.

Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 9.

Cselgáncs:

Ungvári Attila (Győri Atlétikai Club - II. kerület Dózsa) 1.

Özbas Szofi (Budapesti Honvéd SE) 2.

Curling:

Nagy György (Vasas SC) 10.

Szekeres Ildikó (Vasas SC) 11.

Erőemelés:

Erőemelés:

Enahoro Asein (Westfit Gym SE) 1.

Sallai Eszter (PowerBuilder SE) 1.

Fekvenyomás:

Kubatov Géza (Sugó Power SE) 1.

Szabó Ágnes (Békéscsabai Súlyemelő SE) 8.

Evezés:

Pétervári-Molnár Bendegúz (Budapest Evezős Egyesület) 3.

Bertus Kitti (Külker Evezős Klub Óbuda) 2.

Fallabda:

Farkas Balázs (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 5.

Chukwu Hannah (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 4.

Floorball:

Diószeghi Levente (Dunai Krokodilok SE) 1.

Lelovics Nóra (Szőnyi Palánkdöngetők Köre) 2.

Footgolf:

Bacskai Bence (Royal) 3.

Ujvári Izabella (Nimród) 3.

Golf:

Amatőr:

Kötél Bence (Balaton Golf Club) 2.

Jaczkovics Emma (Golfiesta SE) 1.

Profi:

Lugosi Tamás (Profi Magyar Golf SE) 7.

Gó:

Bővíz Dominik (MGE) 3.

Pocsai Rita (Origó) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:

Lukács Soma (TDKE Tatabánya) 1.

Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 8.

Hódeszka:

Fricz Botond (Ámos Hegyi Grund Snowboard SE) 6.

Kozuback Kamilla (Whistler Valley SC) 1.

Íjászat:

Szijártó László (Eleven Világ Íjász Egyesület) 1.

Györgyné Kereszt Piroska (Ring SE) 1.

Jet-ski:

Jászai Csongor (Aktív SC) 1.

Jégkorong:

Hári János (Hydro Fehérvár AV19) 1.

Németh Anikó (MAC Budapest) 2.

Kajak-kenu:

Kopasz Bálint (Győri Vízisport Egyesület) 4.

Bragato Giada, Nagy Bianka (Tiszaújváros, MVM Szegedi VSE) 1.

Karate:

Tadissi Yves Martial (UTE) 4.

Boussebaa Aicha (AC-Sinus SE) 1.

Kerékpár:

Valter Attila (Groupama-FDJ) 4.

Vas Kata Blanka (SD Worx) 4.

Kickbox:

Fésű Lajos (HALKER-Király Team) 1.

Mezei Nikolett (Barátság SE) 1.

Korcsolya:

Rövid pályás gyorskorcsolya:

Liu Shaoang (FTC) 4.

Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület) 7.

Műkorcsolya:

Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk (páros, HKA) 3.

Ignateva Mariia, Szemko Danijil (jégtánc, Hoffmann Korcsolya Akadémia) 1.

Szinkronkorcsolya:

Team Passion 1.

Kosárlabda:

Perl Zoltán (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely) 2.

Fegyverneky Zsófia (Sopron Basket) 6.

Labdarúgás

Nagypálya

Szoboszlai Dominik (RB Leipzig) 1.

Turányi Lilla (Bayer Leverkusen) 1.

Futsal

Dróth Zoltán (Haladás VSE) 5.

Torma Lilla (DEAC) 1.

Lovassport

Yom Tov Jázmin (díjlovas, Unikornis Díjlovagló Egyesület) 1.

Szuhai Péter (díjugrató, DVTK) 1.

Motorsport

Lencsés Donát Dániel (S-Riders Kft.) 1.

Mohácsi Zsófia (Hungarian Quad Challenge SE) 1.

Ökölvívás

Gémes Levente (Szeged) 1.

Hámori Luca (Fitt-Box Club Kőszeg) 2.

Öttusa

Szép Balázs (UTE) 1.

Gulyás Michelle (UTE) 1.

Ritmikus gimnasztika

Pigniczki Fanni (MTK Budapest) 5.

Rögbi

7-es:

Gyurcsik Mózes (Battai Buldogok) 1.

15-ös:

Márki Roland (Fit World Gorillák RC) 1.

Nők:

Oláh Dorottya (Fehérvár RC) 1.

Röplabda

Teremröplabda:

Kovács Zoltán (Pénzügyőr SE) 1.

Fábián Fanny (Vasas Óbuda) 1.

Strandröplabda

Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE) 4.

Villám Lilla és Szombathelyi Szandra (Vasas SC) 2., illetve 7.

Sakk

Bánusz Tamás (Bányász Sportkör Ajka) 1.

Hoang Thanh Trang (Honvéd Auróra Sportegyesület) 4.

Alpesi sí:

Kékesi Márton (DVTK) 2.

Tóth Zita (Vasas SC) 5.

Sífutás:

Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) 9.

Pónya Sára (Honvéd Zalka SE) 4.

Sílövészet:

Panyik Dávid (Honvéd Zalka SE) 9.

Sportlövészet

Péni István (UTE) 6.

Sike Renáta (Budapesti Honvéd SE) 2.

Súlyemelés

Fekécs Szilárd (Békési TE) 3.

Mitykó Veronika (Békéscsaba) 3.

Szektorlabda

Szektorlabda szakág:

Pákai György (DÖKE Komló) 6.

12 érintéses szakág:

Kovács Nándor (Debreceni SC) 1.

Szinkronúszás:

Götz Lilien (Sirenia SE) 1.

Szkander:

Baumann Ádám (Maláj Team Szkander SE)

Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorló Karok Szolnok) 6.

Szörf:

Sánta Bence (Magyar Szörf Akadémia Sportegyesület) 2.

Simon Hanna (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 2.

Szumó:

Buzás Patrik (Érdi Spartacus SC) 2.

Elekes Enikő (Kőbánya Sport Club) 1.

Tájékozódási futás:

Bakó Áron (Tabáni Spartacus SKE) 5.

Sárközy Zsófia (Tabáni Spartacus SKE) 3.

Táncsport:

Akrobatikus rock and roll:

Király Ádám (Rock and Magis Sportegyesület) 1.

Mercs Gréta (Tornádó Hungary Táncsportegyesület) 1.

Versenytánc:

Andrea Silvestri (Valcer TáncSport Egyesület) 8.

Váradi Martina (Valcer TáncSport Egyesület) 8.

Teqball:

Bakó Ádám (Steqerz-Halmozó Teqball Sportegyesület) 1.

Vasas Lea (Agroméra Teqball Academy) 1.

Teke:

Zapletán Zsombor (Zengő Alföld Szegedi TE) 2.

Hári Boglárka (FTC) 1.

Tekvondó:

Salim Omar (MTK Budapest) 2.

Patakfalvy Luca (MTK Budapest) 6.

Tenisz:

Fucsovics Márton (MTK Budapest) 10.

Bondár Anna (Hajdúszoboszló SE) 2.

Testépítés és fitnesz:

Testépítés:

Nyircsák József (Getfit SE) 3.

Fitnesz:

Balogh Eszter (Marcipán Fitness SE) 2.

Tollaslabda:

Kőrösi Ágnes (Érdi VSE) 1.

Pytel Gergő (Multi Alarm SE) 1.

Torna:

Szertorna:

Mészáros Krisztofer (Győri AC) 2.

Kovács Zsófia (Dunaújvárosi Központi SE) 6.

Aerobik:

Mazács Fanni (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 4.

Bali Dániel (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 8.

Akrobatikus torna:

Bernáth Dorina-Stattner Noémi női páros (Balance Akrobatika és Torna Club) 2.

Gumiasztal:

Vincze Ákos (DKSE) 2.

Triatlon:

Lehmann Csongor (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 1.

Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE) 4.

Úszás:

Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 4.

Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 1.

Nyíltvízi:

Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub Veszprém) 4.

Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 4.

Vitorlázás:

Vadnai Jonatán (Balatonfüredi Yacht Club) 1.

Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 10.

Vívás:

Szilágyi Áron (Vasas SC) 7.

Pusztai Liza (BVSC-Zugló) 3.

Vízilabda:

Jansik Szilárd (FTC-Telekom Waterpolo) 1.

Parkes Rebecca (Tigra-ZF-Eger) 1.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.24. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, a Világgazdasági Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×