Infostart.hu
eur:
362.05
usd:
316.4
bux:
140981.27
2026. július 17. péntek Elek, Endre
Gulácsi Péter, az RB Leipzig kapusa, miután csapata 2-1-re győzött a Zenit ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájának lipcsei mérkőzésén 2019. október 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Szijjártó Péter bejelentéseket tett a német-magyar szurkolói számára

És korántsem csak azt, hogy jó szurkolást kíván. Münchenben és Berlinben 24 órás szolgálat segíti a drukkereket, valamint négy konzul a helyszínen lesz velük.

Négy konzult rendelt Lipcsébe Szijjártó Péter a Nemzetek Ligája péntek esti német-magyar mérkőzése miatt - erről a külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalára feltöltött videóban számolt be pénteken.

Szijjártó Péter közölte: több száz magyar szurkoló utazott és utazik Lipcsébe, őket szeretné tájékoztatni arról, hogy négy konzult rendelte Lipcsébe erre napra. A konzulok közül ketten a Red Bull Arénába szervezetten érkező magyar szurkolókkal együtt fognak mozogni a városban, a mérkőzés ideje alatt pedig mind a négyen a helyszínen tartózkodnak. Elmondta, a német labdarúgó szövetséggel és a rendőrséggel kötött megállapodás alapján a konzulok a Red Bull Arénában kapnak egy helyet, ahol dolgozni tudnak.

Közölte, ha valaki bajba került, a +49 30 203 10 300-as telefonszámon tud segítséget kérni, emellett a Müncheni főkonzulátuson és a Berlini nagykövetségen is 24 órás ügyelet működik.

A miniszter jó szurkolást kívánt és reményét fejezte ki, hogy folytatódik a válogatott sikerszériája a Nemzetek Ligájában, valamint azzal kapcsolatban, hogy sok magyar gólról és kevés konzuli esetről fog szólni az este.

A magyar válogatott pénteken 20.45-től mérkőzik meg a Nationalelffel a Red Bull Arénában.

Címlapról ajánljuk
Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Az Európai Parlament megszavazta az úgynevezett chat kontroll szabályozás meghosszabbítását 2028-ig. Ez a törvény lehetővé teszi, hogy az üzenetküldő alkalmazások, köztük a Messenger vagy a Whatsapp önkéntesen átvizsgálják a felhasználók privát üzeneteit és fényképeit a gyermekbántalmazás megelőzése érdekében.

Bóna Szabolcs az Arénában: nincsen nemzetstratégia élelmiszer nélkül

A magyar agrárium előtt álló kihívásokról, az aszály és a klímaváltozás jelentette veszélyek elhárításáról, a Nemzeti Agrárgazdasági kamra újraszabályozásáról és az uniós közös agrárpolitikából várható forrásokról is beszélt Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×