389.26
362.99
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
A ferencvárosi Adama Traoré (b) és Benoit Badiashile, a francia csapat játékosa a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában játszott AS Monaco - Ferencváros mérkőzésen a Monte-Carlo-i II. Lajos Stadionban 2022. szeptember 15-én.

Nyert Monacóban, hatpontos a Fradi az Európa-ligában

Vécsei Bálint góljával 1-0-ra nyert a Ferencváros az AS Monaco otthonában, az Európa-ligában. A Fradi két forduló után hatpontos, vezeti a csoportját.

Az összeállítások.AS Monaco: Nübel – Disasi, Sarr, Badiashile – Vanderson, Fofana, Camara, Golovin, Caio Henrique – Diatta, Ben Yedder. Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Botka – Laidouni, Besic – Zachariassen, Tokmac, Adama Traoré – R. Mmaee

Kiegyenlített játékot hozott az első tíz perc, a Ferencváros bátran futballozott. Helyzet nem akadt.

Feltűnő volt, hogy a hercegség csapatának a játékosai nagyon sokszor indítottak hosszan. Túl hosszan.

(A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 1-0-ra vezet a Crvena zvezda ellen.)

Az első negyedórában 56 százalékban a Ferencváros birtokolta a labdát.

A 20. percben Traoré labdájából Tokmac kiugrott, s a hálóba lőtt. A játékvezető lest jelzett, a VAR megnézte, sokáig nézte, s lest ítéltek. Kár.

A 32. percben Adama Traoré 23 méteres lövését Nübel vetődve kiütötte.

A Monaco is erősített, de helyzete a ferencvárosi védők hibájából adódott, Dibusz védett.

Laidouni szabadrúgását Nübel a felső sarok elől ütötte ki.

Traoré lövése zárta le a 47 percen át tartó első félidőt.

A második félidő tizenötödik másodpercében Golovin kapura lőtt, de nem találta el Dibusz kapuját.

Sokkal lendületesebben futballozott a hercegség csapata, mint az első félidőben.

Az első ferencvárosi csere, Gojak váltotta Tokmacot, Boli pedig Ryan Mmarét.

Ben Yeddert a svájci válogatott Embolo váltotta.

(A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 2-0-ra vezet a Crvena zvezda ellen.)

Vécsei is pályára került, Besic ment le. Húsz perc van hátra.

Jakobs is beállt a Monacóhoz, az első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, miután Samy Mmaee odapasszolta neki a labdát a magyar ötösön. Dibusz bravúrral mentett.

Botka „gyanúsan” szerelte a tizenhatoson belül ellenfelét, szerencséje volt a Ferencvárosnak.

(A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 2-1-re vezet a Crvena zvezda ellen.)

A 80. percben Boli nagyon erőszakosan indult meg, Traoré is megharcolta a magáét, felemelte hátra a labdát a tizenhatos vonalára, Vécsei lövése pedig, miután két védőn is megpattant a labda, átjutott a gólvonalon, 0-1.

A következő 15 percben támadott a Monaco, de eredmény nélkül.

Vége, 1-0-ra nyert a Fradi.

A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 2-1-re nyert a Crvena zvezda ellen.

A csoport állása két forduló után: 1. Ferencváros 6 pont, 2. Trabzonspor 3, 3. Monaco 3, 4. Crvena zvezda 0.

2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Szép pluszban zárt Amerika

Vegyes mozgásokat láttunk ma a nemzetközi részvénypiacokon, Európában a befektetők a Fed tegnapi üzeneteit emésztették, miközben tovább dübörgött a gyorsjelentési szezon is, például Európa legnagyobb cége, a gyógyszergyártó Novo Nordisk, valamint a Shell is ma jelentett - mindkét cég megverte az elemzői profitvárakozásokat. A vezető amerikai indexek egy százalék körüli pluszban fejezték be a napot. Ezzel a mai napi izgalmaknak még nincs vége, hiszen az amerikai zárás után jelent majd az Apple is, amely jelenleg a világ második legértékesebb cége a Microsoft után.