Infostart.hu
eur:
355.53
usd:
302.05
bux:
133761.79
2026. május 8. péntek Mihály
Az amerikai Serena Williams a svájci Belinda Bencic ellen játszik a torontói női tenisztorna második fordulójában 2022. augusztus 10-én. Bencic 6:2, 6:4 arányban győzött. A 23 Grand Slam-tornán diadalmaskodó, 41 esztendős ex-világelső Serena Williams aki várhatóan a hónap végén kezdődő US Open után befejezi pályafutását.
Nyitókép: MTI/AP/The Canadian Press/Chris Young

US Open: magyarok búcsúztak, Serena Williams is kiesett - videó

Gálfi a harmadik fordulóban szenvedett vereséget. Andy Murray sem bírt ellenfelével.

Gálfi Dalma vereséget szenvedett Veronyika Kugyermetovától a női egyes harmadik fordulójában, így nem jutott a legjobb 16 közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A világranglista 91. helyezettje 48 perces mérkőzésen maradt alul pénteken a 18. helyen kiemelt orosz ellenfelével szemben.

A New York-i tornán 2015-ben juniorbajnok magyar játékos a felnőttek között először jutott el a harmadik fordulóig Grand Slam-viadalon.

Bondár Anna a belga Greetje Minnen oldalán a második fordulóban búcsúzott. A magyar teniszező és partnere 1 óra 48 perc alatt, három játszmában, döntő rövidítésben maradt alul a negyedik helyen kiemelt ukrán Ljudmila Kicsenok és a lett Jelena Ostapenko kettősétől úgy, hogy az első játszmát 6:0-ra megnyerték.

A legmagasabban jegyzett magyar női teniszező, a világranglistán 64. helyezett Bondár egyesben az első fordulóban búcsúzott New Yorkban.

Serena Williams búcsút intett (vagy nem)

Serena Williams három szettben kikapott az ausztrál Ajla Tomljanovictól, így kiesett a harmadik fordulóban. Bár maga az érintett egyértelműen nem jelentette ki, hogy ez pályafutása utolsó versenye, a szurkolók és a média az "utolsó táncaként" tekintettek idei, New York-i szereplésére.

Az Arthur Ashe Stadionban ezúttal is 24 ezer fanatikus néző buzdította több mint három órán keresztül, a 40 éves, egyesben 23-szoros Grand Slam-győztes amerikai játékos pedig mindent megtett, hogy ez még ne a búcsúmérkőzése legyen. Az elvesztett első szett után nagy csatában megnyerte a másodikat, a döntő játszmára azonban már nem maradt tartaléka.

A meccs után könnyek között mondott köszönetet a családjának.

"Ezek örömkönnyek. Szórakoztató utazás volt. Egyszerűen csak hálás vagyok"

- fogalmazott.

Arra a kérdésre, hogy visszatér-e még a pályára, a következőt válaszolta: "Úgy gondolom, hogy nem, de soha nem lehet tudni. Nem tudom."

A sportág elmúlt évtizedeinek meghatározó alakja egy nappal korábban nővérével, az ugyancsak volt világranglista-vezető Venusszal párosban is búcsúzott a US Openen.

A férfiaknál az első helyen kiemelt, címvédő orosz Danyiil Medvegyev ismét bizonyította remek formáját, három sima szettben verte a selejtezőből indult kínai Vu Ji-pinget, s a nyolcaddöntőben az ausztrál Nick Kyrgios vár rá.

A 2012-es férfi bajnok, korábbi világelső Andy Murray a harmadik fordulóban búcsúzott egyesben: a háromszoros Grand Slam-tornagyőztes 35 éves brit klasszis pénteken a 13. helyen kiemelt Matteo Berrettinitől kapott ki négy játszmában.

Eredmények

férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

Medvegyev (orosz, 1.) -Vu (kínai) 6:4, 6:2, 6:2

Ruud (norvég, 5.)-Paul (amerikai, 29.) 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 7:6 (7-2), 5:7, 6:0

Carreno Busta (spanyol, 12.)-De Minaur (ausztrál, 18.) 6:1, 6:1, 3:6, 7:6 (7-5)

Kyrgios (ausztrál, 23.)-Wolf (amerikai) 6:4, 6:2, 6:3

Hacsanov (orosz, 27.)-Draper (brit) 6:3, 4:6, 6:5-nél Draper feladta

Moutet (francia)-Cachin (argentin) 6:3, 4:6, 6:2, 7:5

Berrettini (olasz, 13.)-Murray (brit) 6:4, 6:4, 6:7 (1-7), 6:3

Davidovich Fokina (spanyol)-Galan Riveros (kolumbiai) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4

női egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

Gauff (amerikai, 12.)-Keys (amerikai, 20.) 6:2, 6:3

Garcia (francia, 17.)-Andreescu (kanadai) 6:3, 6:2

Riske-Amritraj (amerikai, 29.)-Vang (kínai) 6:4, 3:6, 6:4

Szamszonova (orosz)-Krunic (szerb) 6:3, 6:3

Tomljanovic (ausztrál)-S. Williams (amerikai) 7:5, 6:7 (4-7), 6:1

Csang Suaj (kínai)-Marino (kanadai) 6:2, 6:4

Dzsabőr (tunéziai, 5.)-Rogers (amerikai, 31.) 4:6, 6:4, 6:3

Veronyika Kugyermetova (orosz, 18.)-Gálfi Dalma 6:2, 6:0

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Ljudmila Kicsenok, Jelena Ostapenko (ukrán, lett, 4.)-Bondár Anna, Greetje Minnen (magyar, belga) 0:6, 6:2, 7:6 (10-3)

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Megütötték a magyar tőzsdét, mutatjuk az okokat!

Megütötték a magyar tőzsdét, mutatjuk az okokat!

Kiújult a káosz a Hormuzi-szoros körül, az Egyesült Államok iráni katonai célpontokat támadt, miután Irán rakétákkal, drónokkal és kis hadihajókkal tüzet nyitott három amerikai rombolóra. Az olajár kissé emelkedik a hírekre, míg az ázsiai tőzsdék estek, és Európában is csökkenéseket látni, a hangulaton nem segít, hogy Donald Trump ismét felemlegette a vámokat. Itthon a Molra figyelnek a befektetők, az olajvállalat hajnalban közzétette első negyedéves számait, a hazai blue chipek közül elsőként, a Telekom pedig ma már osztalék nélkül forog, ennek megfelelően esik az árfolyam. Makrofronton itthon az áprilisi inflációs adat és az előzetes államháztartási beszámoló izgalmas, Amerikából pedig délután érkezik egy fontos munkanélküliségi statisztika. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×