Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka
Szamara, 2018. július 7.Gareth Southgate angol szövetségi kapitány a csapata 2-0 arányú győzelmét ünnepli az oroszországi labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében játszott Svédország - Anglia mérkőzés végén Szamarában 2018. július 7-én.(MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga)
Nyitókép: Facundo Arrizabalaga

Az angolok „meggyőző győzelmet” várnak a magyarok ellen

Nem először játszik magyar csapat a kedd esti mérkőzés helyszínén, a wolverhamptoni Molineux Stadionban. A tekintélyes The Times is emlegette a hétvégén, hogy 1954 decemberében az akkor Európa (egyik) legerősebb klubcsapatának számító Bp. Honvéd a korabeli angol eminenssel, a Wolvesszal csapott össze.

Állítólag annak a mérkőzésnek az alapján fogalmazódott meg az igény a Bajnokcsapatok Európa-kupája létrehozására. Jellemző, hogy a stadion felújítása után, 1993 decemberében a Farkasok a Honvédot hívták meg „díszvendégnek”.

Nem valószínű, hogy a ma esti Nemzetek Ligája-mérkőzés hasonló futballtörténelmi mérföldkő lesz, de semmiképpen sem számíthat a magyar válogatott könnyű kilencven percre. Túl azon, hogy az angolok elleni soha nem volt az, most szinte győzelmi kényszerben játszik a háromoroszlános válogatott a gyengébb júniusi eredményei miatt.

„Anglia meglehetősen fásult környezetben él, ahol a játékosok és a szurkolók egyaránt futballfáradtságtól szenvednek, Southgate csapatát pedig nagyítóval nézik, miután nem úgy indult, ahogy a szurkolók remélték. Az eddigi Nemzetek Ligája-mérkőzéseken három kifejezetten gyenge teljesítménye akadt, kezdve a magyarországi vereséggel, aztán a Harry Kane a hajrában belőtt büntetőjével döntetlenre mentett meg németországi találkozóval, majd az olaszok elleni gól nélküli döntetlennel szombaton a Molineux-ban.

Akcióból nincs gól. Kevés az ötlet, az izgalom vagy az energia. Az angol csapatból hiányzott mindenféle X-faktor.

Ezért van szüksége Southgate-nek és Angliának egy lehetőleg meggyőző győzelemre, a telt házas Molineux-ban a magyarokkal szemben.

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) reméli, hogy a meccs incidensek nélkül fog lezajlani, miután a legutóbbi válogatott meccseken a közönség viselkedése kifogásolható volt” – írta Phil McNulty, a BBC vezető szakértője.

A magyar csapat szempontjából a legnagyobb kérdés, hogy milyen fizikai állapotban lesznek a kulcsjátékosok. Érdemes megismételni: az 1954-es vb nagy menetelése, a nyugatnémetek, a brazilok, az uruguayiak és újra a nyugatnémetek ellen vívott mérkőzések óta ennyire megerőltető négy meccsben nem volt része a magyar válogatott ilyen rövid idő alatt.

A mérkőzés 20.45-kor kezdődik.

Címlapról ajánljuk
Volna mit tennie helyben az EU-nak is, hogy ne ürüljön ki Afrika

Volna mit tennie helyben az EU-nak is, hogy ne ürüljön ki Afrika

Az Africa Center for Strategic Studies 2025-ös évértékelő jelentése az afrikai kontinens biztonsági környezetében végbement változásokat elemzi; megszaporodtak az elhúzódó fegyveres konfliktusok, ezért a migráció fokozódása várható. A részletekről az InfoRádió Marsai Viktort, a Migrációkutató Intézet igazgatóját, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatóját kérdezte.

Repülőn vitték vissza Oroszországba a moszkvai merénylőt

Az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) bejelentette, hogy az Egyesült Arab Emírségek kiadta Oroszországnak a 66 éves Ljubomir Korbát, akit Vlagyimir Alekszejev altábornagy elleni merénylettel gyanúsítanak. Az orosz katonai hírszerzés helyettes vezetője elleni támadás február 6-án történt egy moszkvai lakóházban.

Ma eldől, hogy jobbra fordul-e Portugália

Portugáliában vasárnap tartják az elnökválasztás második fordulóját, amelyben két jelölt áll egymással szemben: a szocialista António José Seguro és a jobboldali André Ventura.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×