67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Nyitókép: Pedro Acosta és Casey Stoner (Twitter/MotoGP)

Még csak 17 éves és már a Moto3 világbajnoka

Pedro Acosta biztosította elsőségét a Moto3 kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, amelynek vasárnapi portugáliai viadalán diadalmaskodott. A MotoGP kategóriában vasárnap Francesco Bagnaia nyert.

A 17 futamból hatodik sikerét arató Acosta előnye egy állomással a sorozat vége előtt már behozhatatlan, a 17 éves és 166 napos spanyol pilóta ezzel a kategória történetének második legfiatalabb világbajnoka lett: az 1990-es bajnok Loris Capirossi mindössze egy nappal volt ifjabb címe megszerzésekor.

A pontversenyben második olasz Francesco Bagnaia nyerte meg a MotoGP kategória versenyét vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó előtti, portugáliai viadalán. A Ducati versenyzője rajt-cél győzelmet aratott, megelőzve a tavalyi vb-győztes, jelenleg harmadik spanyol Joan Mirt (Suzuki), illetve csapattársát, az ausztrál Jack Millert.

Az idei világbajnoki címet már megszerző francia Fabio Quartararo a verseny elején kiesett.

Eredmények

Moto3 (21 kör, 96,432 km):

1. Pedro Acosta (spanyol, KTM) 38:04.339 perc

2. Andrea Migno (olasz, Honda) 0.354 másodperc hátrány

3. Niccolo Antonelli (olasz, KTM) 0.880 mp h.

Az állás: 1. Acosta 259 pont (már világbajnok), 2. Dennis Foggia (olasz, Honda) 213, 3. Sergio García (spanyol, GasGas) 168

2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 2.478 másodperc hátrány

3. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 6.402 mp h.

Az állás (17 verseny után, még 1 van hátra): 1. (és már világbajnok) Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 267 pont, 2. Bagnaia 227, 3. Mir 195