392.16
366.56
67039.3
2024. április 26. péntek Ervin
Szalai Ádámot (b), miután büntetőből gólt szerzett a labdarúgó világbajnoki selejtezők 6. fordulójában játszott Magyarország - Andorra mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. szeptember 8-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kiszenvedett győzelem, érthetetlen játékkal: 2-1 Andorra ellen

A magyar válogatott az első félidő első felében már kétgólos előnybe került az andorraiak elleni, de aztán csak a meccs végét várta, s végül kiszenvedte a győzelmet. Minimális teljesítménnyel szerezte meg a maximális három pontot.

Az összeállítások. Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai Attila – Botka, Kleinheisler, Nagy Ádám, Schäfer – Sallai, Szalai Ádám, Schön. Andorra: I. Álvarez – San Nicolás, Llovera, Emili García, Alavedra, M. García – Aláez, M. Vieira, Cervós – Pujol, R. Fernández.

Az ellenfél kapusa, Iker Álvarez, a szövetségi kapitány fia.

A 3. percben Schön Szabolcs beadása átsuhant a büntetőterületen, Botka Endre érkezett a jobbszélen, a kapu mellé lőtte a labdát..

Beszorította a magyar csapat a vendégeket, ennek van hátránya is, rengeteg kék mezesen kellene túljutni.

A 9. percben Szalai Attila ívelése Sallai Rolandhoz jutott volna, de Emili Garcia mellbe rúgta.A játékvezető tizenegyest ítélt. Szalai Ádám vállalta a lövést, a kapuba közepébe küldte a a labdát. Ez válogatottbeli pályafutása 25. gólját.

A 12. percben Sallai Roland sárga lapot kapott, mert túl gyorsan végezte el a szabadrúgást.

Ritkán látott adat 15 perc után: 94-6 a labdabirtoklás arán ya a magyarok javára.

Schön kitűnően játszik, a 18. percben pontos beadását Botka Endre a kapuba bólintotta, 2-0.Szép kombináció után Schön 23 méteres lövését szögletre tolta Iker Álvarez.

Botka kétszer is tizenegyest szeretett volna, de vágya nem találkozott a szlovén bíró véleményével.

A 31. percben Lang fejese a kapu mellé szállt.

A második félidő végét kicsit megnyomta a magyar válogatott, különösen Schön volt aktív. Mindazonáltal úgy tűnt, a játékosok tartanak az andorrai belépőktől.

Vége a félidőnek, 2-0.

Marco Rossi két légióst is beküldött, Kleinheisler László és Sallai Roland helyére Szoboszlai Dominik és Sallói Dániel állt.

Szoboszlai Dominik szöglete után egy csúsztatással Szalai Attila elé került a labda, de rosszul találta el a kapu torkában, mellé ment a labda.

Időnként meglódul a magyar csapat, akkor mindig veszélyes helyzet alakul ki, de nem ziccer.

Szoboszlai Dominik emelésével Sallói Dániel kilépett, Iker Álvarez jól zárta a szöget. Lesről indult a Kansasból hazatért ifjú csatár.

Két perccel később még nagyobb helyzetbe került, de a kapus megint védett.

A 61. percben, bármilyen fura is ezt írni a játék képe alapján, magyar kontra ment végig, Schön kicsit elhamarkodottan lőtt a kapu mellé.

San Nicolás felrúgta a jól kilépő Sallai Dánielt, sárga lapot kapott. Szoboszlai Dominik lövése után mozgott a háló, de csak oldalt, kívül.

Nagy Ádám pihenőt kapott, Gazdag Dániel a pályán. Már három „amerikai” (MLS-) játékos van pályán a magyar csapatban.

A 66. percben börleszkfilmbe ilő gólt kapott a magyar csapat, végül Fiola Attiláról került a labda Dibusz Dénes kapujába. Lest ítélt jóbarátunk, a VAR.

Nikolics Nemanja lesz a center, Schön Szabolcsot váltotta.

Szalai Attila fejelt, de a kapu közelébe. Sajnok, a 2-0-s előny birtokában ez egy minimalista teljesítmény.

A 42. évében járó Ildefons Lima állt be az andorraiakhoz.

Llovera szépített, szabadrúgás után, 2-1.

Kritikán aluli a magyar csapat teljesítménye. Nem tudjuk megtartani a labdát.

A 90. percben újonc a magyar csapatban, Tamás Márk Botka helyén.

A végén kapott az újonc egy sárga lapot.

Az andorraiak vérszemet kaptak, támadtak az egyenlítésért.

Borzalmas teljesítménnyel szerzett három pontot a magyar válogatott.

A csoport másik két mérkőzésén: Lengyelország–Anglia 1-1, Albánia–San Marino 5-0. A lengyelek nagyot léptek a csoport második helye felé.

2024.04.29. hétfő, 18:00