INFORÁDIÓ
2021. augusztus 2. hétfő
Lehel

karate

hárspataki gábor

tokió

olimpia

Karatéban is van magyar kvóta már

Karatéban is van magyar kvóta már

Infostart / MTI

A 75 kilós Hárspataki Gábor készülhet a tokiói útra.

Hárspataki Gábor a karatésok 75 kilogrammos küzdelmi kategóriájában harmadikként végzett a párizsi kvalifikációs tornán, ezzel kvótát szerzett a tokiói nyári olimpiára.

Az MTK 25 éves versenyzője a 69 indulót felvonultató selejtezőben öt győzelmet aratott, sorrendben portugál, lengyel, hongkongi, belga és jordán ellenfelét egyaránt felülmúlva.

Az esti négyes, körmérkőzéses fináléban előbb kikapott kazah vetélytársától, majd nyert jordán riválisával szemben, így utolsó meccsén a döntetlen is elegendő volt neki egy német karatékával szemben ahhoz, hogy olimpiai kvótához jusson - a magyar karatésok közül elsőként.

Kvóták

A ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni után az öttusázó Gulyás Michelle és a karatés Hárspataki Gábor is olimpiai kvótát szerzett szombaton, így 141 fősre nőtt a koronavírus-járvány miatt idén nyárra halasztott tokiói játékokon indítható magyar küldöttség.

Az úszóké a legnagyobb létszámú csapat, ugyanakkor ebben a sportágban az A szint nem jelent feltétlenül olimpiai szereplést, mivel egy országból számonként legfeljebb két sportoló nevezhető.

ASZTALITENISZ (5+1)

női csapat (3 fő+egy tartalék, Pergel Szandra már biztos csapattag)

női egyes (2 fő a csapattagok közül)

Majoros Bence (férfi egyes)

Szudi Ádám, Pergel (vegyes páros)

ATLÉTIKA (8)

Gyurátz Réka (kalapácsvetés)

Halász Bence (kalapácsvetés)

Helebrandt Máté (50 km gyaloglás)

Krizsán Xénia (hétpróba)

Márton Anita (súlylökés)

Kácser Zita (3000 m akadály)

Kozák Luca (100 m gát)

Venyercsán Bence (50 km gyaloglás)

BIRKÓZÁS (6)

Korpási Bálint (kötöttfogás, 67 kg)

Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kg)

Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 87 kg)

Szőke Alex (kötöttfogás, 97 kg)

Muszukajev Iszmail (szabadfogás, 65 kg)

Sastin Marianna (62 kg)

EVEZÉS (1)

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)

KAJAK-KENU (17)

6 férfi kajakos

6 női kajakos

2 férfi kenus (Adolf Balázs, Fejes Dániel)

3 női kenus (Balla Virág, Takács Kincső)

SZLALOM KAJAK-KENU (1)

Schmid Julia (női kenu)

KARATE (1)

Hárspataki Gábor (75 kg)

KERÉKPÁR (3)

- országúti

férfi mezőnyverseny: Valter Attila

- hegyikerékpár

női és férfi egyéni terepverseny: Vas Kata Blanka és Parti András

KÉZILABDA (15)

női csapat

ÖKÖLVÍVÁS (1)

Gálos Roland (57 kg)

ÖTTUSA (3)

Demeter Bence

Kovács Sarolta

Gulyás Michelle

RITMIKUS GIMNASZTIKA (1)

Pigniczki Fanni

SPORTLÖVÉSZET (4)

Major Veronika (pisztoly)

Mészáros Eszter (puska)

Péni István (puska)

Sidi Péter (puska)

TEKVONDÓ (1)

Salim Omar (58 kg)

TOLLASLABDA (1)

Sárosi Laura

TORNA (1)

Kovács Zsófia

ÚSZÁS (28)

- nyíltvízi:

Rasovszky Kristóf (10 km)

- medencés:

Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:

Békési Eszter (200 m mell), Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Bohus Richárd (100 m hát), Burián Katalin (200 m hát, 100 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó, 100 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (400 m vegyes), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó, 400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Jakabos Zsuzsanna (200 m pillangó), Kalmár Ákos (1500 m gyors), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kós Hubert (200 m vegyes), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Mihályvári-Farkas Viktória (1500 m gyors, 400 m vegyes), Milák Kristóf (100 m pillangó, 200 m gyors, 200 m pillangó, 100 m gyors), Németh Nándor (100 m gyors), Sebestyén Dalma (200 vegyes), Szabó Szebasztián (100 m gyors, 100 m pillangó), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Telegdy Ádám (100 m hát, 200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Zombori Gábor (400 m gyors), 4x100 méteres férfi gyorsváltó, 4x200 méteres férfi gyorsváltó, 4x100 méteres férfi vegyes váltó, 4x200 méteres női gyorsváltó, 4x100 méteres mix vegyes váltó

VITORLÁZÁS (4)

Berecz Zsombor (Finndingi)

Érdi Mária (Laser Radial)

Vadnai Benjamin (Laser Standard)

Cholnoky Sára (szörf)

VÍVÁS (10+3)

Szilágyi Áron, Szatmári András, Decsi Tamás (kard egyéni és csapat), Gémesi Csanád (kard csapat)

Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta (kard egyéni és csapat), Battai Sugár (kard csapat)

Kreiss Fanni, Pásztor Flóra, Kondricz Kata (tőr egyéni és csapat), Mohamed Aida (tőr csapat)

Siklósi Gergely (párbajtőr)

VÍZILABDA (24+2)

férfi válogatott

női válogatott

Nyitókép: pixabay
A címlapról ajánljuk

×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018