eur:
395.61
usd:
371.86
bux:
0
2024. április 19. péntek Emma
Az olimpiai öt karika Tokió belvárosában 2021. április 20-án. A koronavírus egész világra kiterjedő járványa miatt elhalasztott tokiói olimpiát 2021. július 23. és augusztus 8. között rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Szaszahara Kodzsi

Mégis lehetnek nézők az olimpián

Japánban egyre nagyobb az átoltottság, az új esetek száma pedig csökken.

Japán médiainformációk szerint a koronavírus-járvány ellenére az illetékesek egyre inkább hajlanak arra, hogy engedélyezzék a japán szurkolók jelenlétét a július 23-án kezdődő tokiói olimpia versenyein.

Az Asahi című lap úgy tudja, hogy a kormány és a szervezőbizottság azért kacérkodik a gondolattal, mert az országban egyre nagyobb az átoltottság, az új esetek száma pedig csökken. Az újság ugyanakkor információforrást nem nevezett meg, a kormány és a szervezőbizottság pedig egyelőre nem kommentálta az értesülést.

Az Asahi emlékeztet, hogy egy hónappal ezelőtt még más volt a hangulat az illetékesek köreiben, akkor arról volt szó, hogy valószínűleg zárt kapuk mögött kell lebonyolítani az ötkarikás eseményt.

A külföldi szurkolók beutazását már korábban megtiltották, a japán érdeklődők esetleges beengedéséről a tervek szerint június végéig születik döntés.

A rendezést nagyon sokan ellenzik Japánban attól félve, hogy növekedni fog az esetszám és leterhelt lesz az egészségügyi rendszer.

Az ausztrál külügyminiszter, Marise Payne szerdán arról beszélt, hogy azok a sportolók, akikkel találkozott, nagyon izgatottan várják a rajtot, noha a modern kori játékok történetének legnehezebb körülményeivel kell majd megküzdeniük. Ezzel szemben - ugyancsak szerdán - az ausztrál baseball-válogatott visszalépett az utolsó olimpiai kvalifikációs tornától azzal az indokkal, hogy leküzdhetetlen akadályokba ütközött a pandémia miatt.

A tokiói olimpiát eredetileg tavaly bonyolították volna le, de a járvány miatt egy évvel elhalasztották.

Hasimoto Szeiko, a szervezőbizottság elnöke most azzal pórbálja nyugtatni a rendezés ellenzőit, hogy bejelentette, a külföldről érkező médiamunkásokat szigorúan ellenőrzik majd, és biztosítják, hogy ne hagyhassák el az előre kijelölt területeket. A mozgásukat GPS-en keresztül követik, és nem engedélyezik számukra, hogy helyi ismerőseikkel találkozzanak vagy olyan helyen tartózkodjanak, amely nincs regisztrálva.

A japánok egy része ugyanakkor kételkedik az intézkedések betartatásában, mondván: az újságíróknak elég a hotelszobájukban hagyniuk a telefonjukat, és utána bárhova utazhatnak.

Japánt eddig elkerülte a járvány nagy hulláma, ezzel együtt több mint 760 ezer megbetegedést és 13 600-nál is több halálesetet regisztráltak az országban.

Tokióban és más prefektúrákban továbbra is egészségügyi vészhelyzet van érvényben június 20-ig.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Újabb részletek az idősek jogosítványáról

A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (KAV) tájékoztatása szerint 2021-ben 93 680 fő tett sikeres B kategóriás vizsgát, 2022-ben pedig 99 174-en, közöttük igen magas korú jelentkezők is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×