Infostart.hu
eur:
379.39
usd:
319.43
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
waterpolo ball
Nyitókép: zhobla91/Getty Images

Hiányos kerettel fut neki az olimpiai felkészülésnek a férfi vízilabda-válogatott

Kedden a Margitszigeten megkezdte a felkészülést a tokiói ötkarikás játékokra a magyar férfi vízilabda-válogatott. Íme a keret és a program.

A 19 fős bő keret egyelőre nem teljes, ugyanis a nyolc ferencvárosi játékos hiányzik, mivel a zöld-fehérek a Bajnokok Ligája csütörtökön kezdődő belgrádi nyolcas döntőjében érdekeltek.

Märcz Tamás, az Európa-bajnoki címvédő gárda szövetségi kapitánya elmondta, így leginkább a harmadik héttel kezdődően végezhetnek teljes értékű munkát, majd Horvátországba utazik az együttes, ahol a házidákkal vívnak felkészülési mérkőzéseket.

A szakember elmondta, Magyarországon rendhagyó szezonon vannak túl a játékosok, akik a 16 csapatos bajnokságban sok mérkőzést játszottak, de véleménye szerint a keret tagjai nincsenek leterhelve, ráadásul a koronavírus-járvány időszaka után mindenki egyre jobb formába lendül.

A kerettel kapcsolatban a játékosként olimpiai bajnok tréner kijelentette, mindenkinek bizonyítani kell: "Mindenki mutasson valamit, ami a válogatottban megfelel, persze vannak tapasztalt játékosaink, akik sok harcot megéltek már és bizonyítottak. Szeretném látni, hogy mindenki rendelkezik azzal a fizikai állapottal, attitűddel, hozzáállással, ami szükséges a sikerhez."

Märcz Tamás megjegyezte, ugyan a legtöbb országban a korábbiakhoz képest rendhagyó módon rendezték a bajnokságokat, ez azonban nem jelenti azt, hogy átrendeződött volna a tokiói olimpia mezőnye az erősorrendet tekintve: "Ugyan eltelt plusz egy év, amivel nem kalkuláltunk, de továbbra is ugyanaz a nyolc csapat esélyes az éremszerzésre, akik közül hatan a végső sikerre is pályázhatnak."

Az olimpiára 12 plusz 1 fő tartalék nevezhető majd.

A 19 fős olimpiai keret

kapusok:

Lévai Márton (OSC), Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)

mezőnyjátékosok:

Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Honvéd), Jansik Szilárd (FTC), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (FTC), Nagy Ádám (Szolnok), Német Toni (FTC), Pásztor Mátyás (BVSC), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC)

A férfiválogatott olimpiai felkészülésnek programja

Június 1. - Edzések kezdete a Margitszigeten

Június 10. - Csatlakoznak az FTC játékosai a válogatotthoz

Június 23-27. - Edzőtábor a horvátországi Sibenikben

Június 29. - Július 1. - Edzések a Margitszigeten

Július 2-4. - BENU Kupa, Margitsziget; ellenfelek: Oroszország, Horvátország, Spanyolország

Július 6-15. - Edzések a Margitszigeten

Július 16. - Indulás Japánba, Tochigibe; közös edzőtábor Spanyolországgal

A szövetségi kapitány az InfoRádióban is beszélt a kerethirdetésről, ezt alább hallgathatja meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×