368.21
66140.11
2024. április 24. szerda György

Ronaldo nélkül gálázott a Juventus, a Napoli a nagy vesztes

Az Inter és az Atalanta mellett a végül bajnoki ezüstérmes AC Milan és a Juventus indulhat a Serie A képviseletében a Bajnokok Ligájában. A francia Ligue 1-t a Lille OSC nyerte meg, a PSG, bár nyert az utolsó fordulóban, nem tudott előzni.

Ma este zárul a Serie A és a Ligue 1 2020–2021-es idénye. Az olaszoknál a Napoli, a Milan és a Juventus harcol még két kiadó BL-induló helyért. A franciáknál a tét a bajnoki cím, matematikailag még három csapat, a Lille OSC, a PSG és a Monaco is bajnok lehet.

A Serie A új bajnoka, az Inter már lejátszotta a maga mérkőzését, 5-1-re verte az Udinesét. A fekete-kékek 91 ponttal fejezték be az idényt, története során mindössze másodszor jutott túl a kilencvenes határon (2006–2007-ben 97). A szerzett 88 gólnál többet csak kétszer, 1949–1950-ben és 1950–1951-ben szereztek az interesek, mindkétszer Nyers Istvánnal a főszerepben.

Az Interen kívül az Atalanta is biztos BL-induló már, a további két helyre a Milan (76 pont), a Napoli (76) és a Juventus (75). érhet be Az előző kilenc idényben sorozatban bajnok Juve Bolognában próbál meg előzni, a Napoli a Veronát fogadja. A legnehezebb dolga a Milannak van, amely Bergamóban az Atalanta vendége.

Federico Chiesa megszerezte a vezetést a Juventusnak Bolognában, 1-0. Andrea Pirlo bátor húzásra ragadtatta magát: kihagyta Cristiano Ronaldót, Morata és dybala kezdett Chiesa előtt.

Az aktuális állás: 3. Juventus 78, 4. Milan 77, 5. Napoli 77.

Játékban a francia csapatok is, a Lille egypontos előnnyel kezdett a PSG előtt, s hárommal a Monacóval szemben. A párosítás: Angers–Lille, Brest–PSG, Lens–Monaco.

A portugál Európa-bajnok Renato Sanches passzából Jonathan David közel lőtte a Lille-t a bajnoki címhez. Angers–Lille 0-1. David a jelen legjobb kanadai játékosa Alphonso Davies mellett, ez volt a 13. bajnoki gólja a francia élvonalban, a 2019–2020-as idényben ő volt a belga élvonal társgólkirálya.

Az aktuális állás: 1. Lille 83, 2. PSG 80, 3. Monaco 78.

A jelek szerint Andrea Pirlo jól döntött: Paulo Dybala előkészítése után Álvaro Morata gólt szerzett, Bologna–Juventus 0-2. Már csak azt kell kiszurkolnia az Öreg Hölgy híveinek, hogy a riválisok ne nyerjenek.

A PSG tizenegyeshez jutott Brestben, de Neymar elrontotta.

A Lyon előnybe került Ekambi gólja révén az OGC Nice ellen, s ezzel megelőzte a tabellán a Monacót. A franciáktól az első kettő indul a BL főtábláján, a harmadik, jelen állás szerint a Lyon, selejtezőt játszhat.

Az aktuális állás: 1. Lille 83, 2. PSG 80, 3. Lyon 79.

A Milan visszavette a második helyet, Franck Kessie gólra váltotta a megítélt büntetőt. Atalanta–Milan 0-1. Kessie-nek ez volt a tizedik 11-esből szerzett gólja az idényben, a milanosok közül kilenc éve Zlatan Ibrahimovic volt hasonlóra képes.

Dejan Kulusevski előkészítése után Adrien Rabiot háromra növelte Bolognában a Juventus góljainak a számát. Bologna–Juventus 0-3.

Az aktuális állás: 2. Milan 79, 3. Atalanta 78, 4. Juventus 78, 5. Napoli 77.

Szünet az olasz pályákon.

Öngóllal vezet a PSG, Romain Faivre-ről került saját kapujába a labda. Az OGC Nice kiegyenlített Lyonban, 1-1.

Az aktuális állás: 1. Lille 83, 2. PSG 82, 3. Monaco 78.

Nem örülhetett sokáig a Monaco, Etambi újabb góljával megint az OL áll a harmadik helyen.

Úgy tűnik, eldőlt a bajnokság. A játékrész utolsó perceiben, Angers-ben, Burak Yilmaz tizenegyesből megszerezte csapata második gólját. Angers–Lille 0-2.

Az aktuális állás: 1. Lille 83, 2. PSG 82, 3. Lyon 79.

A francia mérkőzéseken is befejeződött az első félidő. A PSG-nek egyetlen, kaput eltaláló lövése sem volt, mégis előnybe került. De ez kevés, ameddig a Lille vezet.

Álvaro Morata góljával kezdődött a második félidő Bolognában. A Juve 4-0-ra vezet.

Fordulat: Amir Rrahmani belőtte a Napoli vezető gólját. Most a Juventus áll az ötödik helyen, hiába gálázik ma.

Az aktuális állás: 2. Milan 79, 3. Napoli 79, 4. Atalanta 78, 5. Juventus 78.

A Ligue 1 harmadik helyén ismét a Monaco, miután az OGC Nice fordított Lyonban, 3-2-re vezet.

Kiegyenlített a Verona Nápolyban, szinte a semmiből.

Bár a Brestnek is akadt nagy helyzete, Kylian Mbappé az újabb gólszerző, Brest–PSG 0-2.

Riccardo Orsolini révén szépített a Bologna, 4-1-re vezet a Juventus.

Bolognában vége a meccsnek, a Juve nyert, de még izgulhat: ne szerezzen a Napoli még egy gólt. Ezenmúlik, hogy a torinóiak mehetnek-e a következő Bajnokok Ligájába.

Kessie belőtt még egy tizenegyest, a Milan lesz a Serie A-idény második helyezettje.

Vége a Serie A idényének. A Napoli lett a forduló vesztese, lemaradt a BL-indulásról.

Atalanta–Milan 0-2, Juventus–Bolgona 1-4, Napoli–Verona 1-1.

Az élcsoport végeredménye: 1. Inter 91 pont, 2. Milan 79, 3. Atalanta 78, 4. Juventus 78, 5. Napoli 77, 6. Lazio 68.

A Lille OSC megnyerte története negyedik bajnoki címét. Az utolsó fordulóban 2-1-re verte az utolsó percben szépítő Angers-t. A PSG ugyancsak 2-0-ra nyert Brestben. A Monaco döntetlent játszott Lens-ban (0-0), a Lyon 3-2-re kikapott otthon a Nice-től.

Az élcsoport végeredménye: 1. Lille 83, 2. PSG 82, 3. Monaco 78, 4. Lyon 76.

2024.04.24. szerda, 18:00