Infostart.hu
eur:
383.94
usd:
331.67
bux:
106072.63
2025. november 18. kedd Jenő
A szerb Novak Djokovic, miután 6:0, 6:2, 6:2 arányban legyőzte a francia Lucas Pouille-t a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében 2019. január 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Mast Irham

Novak Djokovic döntő játszmára kényszerült Melbourne-ben

A címvédő és első helyen kiemelt Novak Djokovic ötszettes csatában jutott tovább a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi versenyének harmadik fordulójából.

A világranglistát vezető, nyolcszoros győztes 33 éves szerb klasszis ugyan az első két játszmát megnyerte Taylor Fritz ellen, de hasfal sérüléssel bajlódott, ami miatt ápolásra is szorult.

A 23 éves amerikai így kétszettes hátrányból egyenlített, Djokovic azonban a döntő játszmában végül érvényesítette a papírformát.

Djokovic a nyolcaddöntőben a Fucsovics Mártont búcsúztató kanadai Milos Raoniccsal találkozik.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

férfiak

Djokovic (szerb, 1.)-Fritz (amerikai, 27.) 7:6 (7-1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2

Raonic (kanadai, 14.)-FUCSOVICS 7:6 (7-2), 5:7, 6:2, 6:2

Thiem (osztrák, 3.)-Kyrgios (ausztrál) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4

A. Zverev (német, 6.)-Mannarino (francia, 32.) 6:3, 6:3, 6:1

Karacev (orosz)-Schwartzman (argentin, 8.) 6:3, 6:3, 6:3

Auger-Aliassime (kanadai, 20.) - Shapovalov (kanadai, 11.) 7:5, 7:5, 6:3

Dimitrov (bolgár, 18.)-Carreno Busta (spanyol, 15.) 6:0, 1:0-nál Carreno Busta feladta.

Lajovic (szerb, 23.)-Martínez (spanyol) 6:7 (6-8), 7:5, 6:1, 6:4

nők

Swiatek (lengyel, 15.)-Ferro (francia) 6:4, 6:3

Halep (román, 2.)-Kugyermetova (orosz, 32.) 6:1, 6:3

Oszaka (japán, 3.)-Jabeur (tunéziai, 27.) 6:3, 6:2

Szabalenka (fehérorosz, 7.)-Li (amerikai) 6:3, 6:1

S. Williams (amerikai, 10.)-Potapova (orosz) 7:6 (7-5), 6:2

Muguruza (spanyol, 14.)-Dijasz (kazah) 6:1, 6:1

Vondrousova (cseh, 19.)-Cirstea (román) 6:2, 6:4

Hszie Szu-vej (tajvani)-Errani (olasz) 6:4, 2:6, 7:5

Címlapról ajánljuk
Donald Trumpnak az olajon kívül orosz céljai is lehetnének Venezuelával

Donald Trumpnak az olajon kívül orosz céljai is lehetnének Venezuelával

A világ legnagyobb repülőgép-hordozóját és más hajókat küldött Trump elnök Venezuela közelébe – papíron a drogkarellek megfékezésére. Viszont, ha rezsimváltás a célja, akkor az ország olajkincse bedöntheti a világpiaci árakat és akár Putyin orosz elnök rendszerét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.11.19. szerda, 18:00
Jelasity Radován
az Erste Bank Hungary Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Bankszövetség elnöke
Alaposan elromlott a hangulat, mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

Alaposan elromlott a hangulat, mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

Ismét visszatértek a technológiai részvények magas értékeltségével, illetve az esetleges AI-lufival kapcsolatos befektetői aggodalmak, melyek hangulatromláshoz vezettek a nemzetközi részvénypiacokon. Ázsiában komoly mínuszokat lehetett látni, a japán piac több mint 3 százalékot esett, és az európai tőzsdék is nyomás alatt vannak, beleértve a magyar piacot. Az USA-ban ugyancsak esnek a tőzsdék, miközben a befektetők már az Nvidia holnap érkező gyorsjelentését várják. A makrogazdasági eseményeket tekintve, az előzetes várakozásoknak megfelelően 6,5%-on hagyta az alapkamatot kedden az MNB Monetáris Tanácsa. Ezzel a kondíciók több mint egy éve nem változtak, hamarosan azonban az infláció esésével akár izgalmas döntések is jöhetnek.   Hasonló témákról is szó lesz november 26-i ingyenes rendezvényünkön, ahol az MBH Bank szakértői segítenek eligazodni a részvénybefektetések világában, gyakorlati példákon keresztül bemutatva, hogyan építhető fel egy kiegyensúlyozott portfólió. Részletek és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×