392.27
366.85
67039.3

A Puskás Akadémia mehet az Európa-ligába

A bajnok Ferencváros győzelemmel zárta a 2019–2020-as idényt, s ez már eldöntötte, hogy a Puskás Akadémia végez a harmadik helyen. A felcsúti legénység nyert a Bp. Honvéd ellen 2-1-re, így négypontos előnnyel zárt a Mezőkövesd előtt.

A Ferencváros egyetlen gólját Tokmac szerezte a Groupama Arénában, a Mezőkövesd ellen (1-0). A negyedik helyen záró Mezőkövesd az újrakezdés után csupán egyetlen mérkőzését nyerte meg, de így is története legjobb helyezését érte el.

A Pancho Arénában a Bp. Honvéd George révén a 22. percben előnybe került,. de a hazaiak a 35. percben Nagy Zsolt révén kiegyenlített, majd a 83. percben Slagveer bombagóllal méltóképpen lezárta a Puskás Akadémia eddigi legszebb idényét.

Az OTP Bank Liga gólkirálya Radó András lett, 13 góllal.

12. Kaposvári Rákóczi FC 33 4 2 27 27-80 14 - kiesett

A következő idényben a DVSC és a Rákóczi helyett az MTK és a Budafok szerepel az élvonalban.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.