Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
A női lesiklásban későbbi harmadik helyezett osztrák Stephanie Venier versenyez az alpesí sízők világkupa-sorozatának az olaszországi Cortina dAmpezzóban tartott viadalán 2019. január 18-án.
Nyitókép: MTI/Johann Groder

Egy évvel elhalaszthatják a 2021-es alpesisí-vb-t

A szervezők szerint a pandémia hatása, a sportesemények egyelőre bizonytalan újraindulása miatt a halasztás lenne a legjobb megoldás.

A tervezettnél egy évvel később kerülhet sor a 2021-es, Cortina d'Ampezzó-i alpesisí-világbajnokságra. A Olasz Olimpiai Bizottság (CONI) arra kéri majd a nemzetközi szövetséget (FIS), hogy a koronavírus-járvány miatt 2022 márciusában rendezze meg az eseményt - erről beszélt vasárnap este a RAI 2 televíziós csatornán Giovanni Malago, a CONI vezetője.

A versenyre a kiírás szerint jövő február 7. és 21. között kerülne sor. Malago szerint ugyanakkor a pandémia hatása, a sportesemények egyelőre bizonytalan újraindulása miatt a halasztás lenne a legjobb megoldás. Ha valóban megváltoztatják az időpontot, akkor a viadalt csak a 2022-es pekingi téli olimpia után rendezik majd meg.

Cortina Milánóval közösen a 2026-os téli játékok házigazdája lesz.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Az állatkísérletek után hamarosan embereken is elkezdik tesztelni japán kutatók azt az újfajta gyógyszert, ami segíthet a fogukat elvesztő betegeknek. Az eljárás először kisgyermekeknek jelenthet segítséget, de ha a gyógyszer engedélyeztetése sikerrel jár, akkor nem olyan sokára a felnőttek is igénybe vehetik.

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×