eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin
Elrajtol a mezőny a Rio de Janeiró-i nyári olimpia női 20 kilométeres gyaloglásában 2016. augusztus 19-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Elgáncsolták a női 50 km gyaloglást

Nem szerepelhet az olimpia programján a közeljövőben, a férfiak hasonló távú versenye már majdnem száz éves a nyári játékokon.

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) illetékesség hiányában megszüntette annak a fellebbezésnek a tárgyalását, amelyet a női gyaloglók 50 kilométeres távjának olimpiai programba vételéért adtak be.

A lausanne-i székhelyű bíróság kedden este közölte, hogy tanulmányozta a kérdést és arra jutott, nincs hatásköre abban.

A fellebbezést hét női gyalogló, köztük a táv 2017-es világbajnoka, a portugál Ines Henriques nyújtotta be a Nemzetközi Atlétikai Szövetség és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság ellen, amiért kihagyták, illetve nem vették be a műsorba a női 50 kilométert annak ellenére, hogy a férfiaknak az idei olimpián is rendeznek majd versenyt ezen a távon.

A hosszabbik gyaloglószám a férfiaknál 1932 óta ott van a nyári játékokon, a nőknél viszont még nagyon új versenynek számít, világbajnokságon is csak 2017-ben debütált.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×