Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd
Az MTK Budapest közel 1900 négyzetméteres új fedett atlétikai centruma az átadási ünnepség napján az MTK zuglói Lantos Mihály Sportközpontjában 2019. december 10-én. Az 54,5x34,6 méteres hasznos alapterületű, 1888 négyzetméteres munkacsarnokban a fedettpályás idényben a távol-, a hármas-, a magas- és a rúdugrók, a súlylökők és a gerelyhajítók, a futófolyosóban pedig a 60, a 100 méteres sík-, illetve a 100 és 110 méteres gátfutók edzhetnek. A létesítmény ezen felül a Kölyökatlétikai Program versenyeinek lebonyolítására is alkalmas.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Az MTK vitte a prímet idén

A MTK Budapest végzett a 2019-ben szerzett olimpiai pontok alapján számított nem hivatalos sportegyesületi rangsor élén.

A Sportegyesületek Országos Szövetségének (SOSZ) csütörtöki tájékoztatása szerint az idei második helyezett a BHSE lett, míg a tavalyi győztes UTE a harmadik helyen végzett.

A SOSZ és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) sportegyesületi bizottsága minden évben közösen készíti el a klubok eredményességi rangsorát az adott évben rendezett Európa-bajnokságokon, Európa Játékokon és világbajnokságokon olimpiai versenyszámokban szerzett olimpia pontok alapján.

A SOSZ kiemelte: az MTK Budapest a rövidpályás gyorskorcsolyázói, cselgáncsozói, teniszezői és vívói eredményeinek köszönheti, hogy a képzeletbeli dobogó tetején zárt. A kék-fehérek közül Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang a dordrechti rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon szerzett arany- és ezüstérmeket, a teniszező Babos Tímea női párosban lett világbajnok, valamint az egyaránt kardozó Márton Anna a kontinensbajnokságon ezüst- és bronzérmés volt, Szatmári András pedig a vb-n és az Eb-n összesen három ezüstöt nyert. A BHSE második helyezéséhez többek között a birkózó Lőrincz Tamás, az úszó Milák Kristóf és a párbajtőröző Siklósi Gergely egyéni világbajnoki címei járultak hozzá. Az újpestieket a harmadik helyhez az úszó Kapás Boglárka világbajnoki aranya, illetve Kozák Danuta vb-bronza segítette.

A rangsor további helyezettjei:

  • 4. Graboplast Győr Vízisport Egyesület,
  • 5. Iron Swim Budapest,
  • 6. NKM Szeged Vízisport Egyesület,
  • 7. BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub,
  • 8. Ferencvárosi Torna Club.

Címlapról ajánljuk
Egyre nagyobb az AfD árnyéka – szakértő a német belpolitikai „válságról”

Egyre nagyobb az AfD árnyéka – szakértő a német belpolitikai „válságról”

A CDU/CSU Bundestag-frakcióvezető meggondolatlan lépése miatt kénytelen volt átalakítani a szövetségi kormányát Friedrich Merz kancellár. Közben az őszi tartományi parlamenti választások előtt nő az AfD előnye a kormánypárttal szemben. A németországi belpolitikai helyzetről beszélt a Mathias Corvinus Collegium Magyar Német Intézetének kutatási vezetője, Dobrowiecki Péter az InfoRádióban.

Baka András: A kétharmados többség sem jogosít fel mindenre

Baka András, a Tisza Párt köztársaságielnök-jelöltje korábbi nyilatkozataiban még a ciklusokon átívelő mandátumok és a hatalommegosztás védelmének fontosságát hangsúlyozta, ám a kormánypárti bírálatok szerint most mégis asszisztál a Sulyok Tamás mandátumának megszüntetéséhez vezető alkotmánymódosításhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 9. 19:00
×
×