A sérült Kádár Tamás helyett Szalai Attilát hívta be a magyar labdarúgó-válogatottba a szövetségi kapitány.
A magyar szövetség (MLSZ) honlapjának szerdai beszámolója szerint a Dinamo Kijev védője sérülés miatt még a hétvégén sem szerepelt klubcsapata keretében, a legfrissebb információk szerint pedig nincs is rá esély, hogy a válogatott összetartásáig felépüljön.
Az olasz szakember emiatt döntött úgy, hogy Kádárt a ciprusi Apollon futballistájával pótolja, aki eredetileg az U21-es válogatottba kapott meghívót.
A nemzeti együttes az elkészült Puskás Arénát jövő pénteken az Uruguay elleni barátságos mérkőzéssel avatja fel, majd négy nappal később Wales vendége lesz sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, melyen győzelme esetén kijutna a jövő évi, részben budapesti rendezésű kontinensviadalra. A magyar fővárosban három csoportmeccs mellett egy nyolcaddöntőt rendeznek majd.
Az új – a mások mellett a vármegye elnevezést is megszüntető – Alaptörvény-módosítást várhatóan a jövő hét elejéig benyújtják a társadalmi egyeztetés után – „nagy változás nem lesz”, inkább szigorodni fog. A NAV elnöki pozíciójára nyilvános pályázatot fognak majd kiírni, a hatóság vezetője nem lesz államtitkár. Szerveződik Magyar Péter látogatása a Vatikánba. A hétközi kormányülésen történtekről tartottak kormányzati sajtótájékoztatót csütörtök délután.
A Központi Statisztikai Hivatal közlése szerint a kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 9 százalék volt az első negyedévben. Az InfoRádió az adatok mögé nézett Regős Gábor segítségével.
Ukrajna idén jelentősen növelte az Oroszország területére mért légicsapások hatótávolságát és intenzitását, aminek következtében a világ legnagyobb országának csaknem minden második régiójában riasztást kellett elrendelni. Csak az elmúlt héten legalább öt közigazgatási egységben hirdettek rakétaveszélyt a Moszkvától délkeletre fekvő Volgamenti szövetségi körzetben, az asztraháni régióban, valamint az Észak-Kaukázus több területén is - írta a Bloomberg. Andrij Kovalenko, az ukrán Dezinformáció Elleni Központ vezetője értékelte a háború állását az orosz elit szemszögéből – közölte az RBK. Véleménye szerint jelenleg három forgatókönyvet vizsgálnak Moszkvában. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.