Infostart.hu
eur:
385.32
usd:
331.86
bux:
0
2026. január 16. péntek Gusztáv
A spanyol Rafael Nadal az amerikai Sam Querrey ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében 2019. július 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

Nadallal vált teljessé a wimbledoni elődöntő mezőnye

Utolsóként a kétszeres győztes Rafael Nadal jutott a wimbledoni teniszbajnokság elődöntőjébe, miután szerdán három szettben nyert az amerikai Sam Querrey ellen.

A harmadik helyen kiemelt, korábbi világelső spanyol 2 óra 9 perc alatt kerekedett ellenfele fölé.

Az elődöntőben a másodikként rangsorolt, hússzoros Grand Slam-tornagyőztes svájci Roger Federer vár Nadalra.

Eredmények, férfiak, negyeddöntő:

Nadal (spanyol, 3.)-Querrey (amerikai) 7:5, 6:2, 6:2

Djokovic (szerb, 1.)-Goffin (belga, 21.) 6:4, 6:0, 6:2

Federer (svájci, 2.)-Nisikori (japán, 8.) 4:6, 6:1, 6:4, 6:4

Bautista (spanyol, 23.)-Pella (argentin, 26.) 7:5, 6:4, 3:6, 6:3

Az elődöntő párosítása:

Djokovic-Bautista

Nadal-Federer

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdte munkanapját a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben pedig fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról, amely kapcsán az ukrán tónus bicskanyitogató, Brüsszel pedig kitapos és kiprésel most mindenkiből minden pénzt, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció.

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Figyelem: négy napod maradt az 1 milliós támogatás igénylésére, akár 2,5 milliót is kaszálhatsz vele

Figyelem: négy napod maradt az 1 milliós támogatás igénylésére, akár 2,5 milliót is kaszálhatsz vele

Legkésőbb 2026. január 20-án, vagyis kedden igényelhetik az idei 1 millió forintos Otthontámogatást azok a közszolgálati dolgozók, akik meglévő, 2026. január 1-jét megelőzően létrejött lakáshitel-szerződésük törlesztésére vennék azt igénybe. Ez a határidő jogvesztő, érdemes tehát sietni az igényléssel, amelyet a munkáltatónál lehet megtenni. Mivel a támogatás az igénylők bankszámlájára érkezik, és előtörlesztésre is használható a támogatás, akár 2,5 millió forintnyi törlesztőrészletet is meg lehet spórolni egyetlen igényléssel. Mutatjuk, milyen esetekben, illetve személyre szabottabban mekkora lehet az anyagi előny.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×