eur:
414.58
usd:
398.72
bux:
79538.01
2024. december 23. hétfő Viktória

Elhunyt Lennart Johansson egykori UEFA-elnök

Az UEFA egykori elnöke 89 évesen halt meg, 17 évig irányította az európai futball legfőbb szervezetét.

Nyolcvankilenc éves korában elhunyt Lennart Johansson, aki 17 esztendőn át volt az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke. A svéd szövetség (SvFF) keddi tájékoztatása szerint a sportdiplomata rövid betegséget követően hunyt el.

"Ő volt a legnagyobb futballvezetőnk, a svédek közül senki másnak nem volt ekkora befolyása a világ labdarúgására" - méltatta őt Karl-Erik Nilsson, az SvFF elnöke. "Tiszteletet és elismerést váltott ki a munkája az UEFA vezetőjeként és a FIFA alelnökeként is" - tette hozzá.

A hazájában rendkívül népszerű Johanssonról nevezték el a svéd bajnoknak járó trófeát.

Johansson 1990-től 2007-ig állt az UEFA élén, amikor a francia Michel Platini váltotta őt. A FIFA elnöki tisztségére 1998-ban pályázott, de alulmaradt a svájci Sepp Blatterrel szemben. A svéd sportdiplomata nevéhez fűződik az európai futball 1992-es reformja, amikor a Bajnokcsapatok Európa Kupája átalakult Bajnokok Ligájává, melyben már nemcsak az egyes országok bajnokai léphettek pályára.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×