394.39
370.25
65045.06
Saul Niguez, az Atlético Madrid (b) és Cristiano Ronaldo, a Juventus játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Atlético Madrid - Juventus mérkőzésen a madridi Wanda Metropolitano stadionban 2019. február 20-án.
Nyitókép: Saul Niguez, az Atlético Madrid (b) és Cristiano Ronaldo, a Juventus játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Atlético Madrid - Juventus mérkőzésen a madridi Wanda Metropolitano stadionban. MTI/AP/Manu Fernandez

Két uruguayi védő gólja miatt nehéz helyzetben a Juventus

Az Atlético Madrid Gimenez és Godín egy-egy góljával 2-0-ra megverte a Juventust a labdarúgó BL nyolcaddöntőjében. A Manchester City vezetett a Schalke ellen, majd két büntető miatt hátrányba került, de aztán tíz emberre is fordított, 3-2-re nyert.

2019.02.20. 21:10

Schalke–Manchester City

Kirajzolódtak a felállások az első percekben. Schalke: Fährmann – Bruma, Sané, Nastasic – Caligiuri, Serdar, McKennie, Oczipka – Bentaleb – Uth, Mendyl. Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Fernandinho, Laporte – Gündogan, De Bruyne, David Silva – Sterling, Bernardo Silva – Agüero.

2019.02.20. 21:14

Atlético Madrid–Juventus

Így fest a két felállás a Wanda Metropolitanóban. Atlético: Oblak – Juanfran, Giménez, Godin, Filipe Luis – Nigúez, Thomas Partey, Saúl, Koke – Griezmann, Diego Costa. Juventus: Szczesny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Betancur, Pjanic, Matuidi – Dybala, Mandzukic, Cristiano Ronaldo.

2019.02.20. 21:15

Az első tíz percben a Juve volt a veszélyesebb, Cristiano Ronaldo kiváló szabadrúgása (Oblak védte) és Bonucci fejese jelezte ezt. A portugál szabadrúgása előtt a vonakodva a sorfalba álló Diego Costa sárga lapot kapott, fölösleges butasággal zárta ki magát a visszavágóról.

2019.02.20. 21:18

A másik oldalon is akadt egy jó lövés, a ghánai Thomas Partey küldte kapura.

2019.02.20. 21:33

Schalke–Manchester City 0-1

A hét első BL-gólját Sergio Agüero, a Manchester City történetének első számú gólgyárosa szerezte. Nagy védelmi hiba volt, egy rosszul hazaadott ladát Fährmann lábbal elhibázta, Bernardo Silva eszmélt, beadta, Agüero pedig belőtte élete egyik legkönnyebb gólját.

2019.02.20. 21:34

Némi vitát szült egy Diego Costával szembeni szabálytalanság, de a felvétel alapján valóban a büntetőterületen kívüli volt. A szabadrúgást Antoine Griezmann lőtte, Szczesny repülve védett.

2019.02.20. 21:41

Schalke–Manchester City 1-1

Nabil Bentaleb lövése után a tizenhatoson belül álló Otamendi kezével találkozott a labda. Hosszas videózás után a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Bentaleb értékesített. Az algériia származású csatár korábban a Premier League-ben, a Tottenhamben játszott.

2019.02.20. 21:47

Schalke–Manchester City 2-1

Újabb tizenegyest kapott a Schaslke, s ahogyan az elsőnél sárga lapot kapó Otamendi, úgy a mostaninál vétkes Fernandinho is kizárta magát a visszavágóról. Bentaleb lőtte a másodikat is, hibátlanul célzott.

2019.02.20. 22:14

A második félidő első öt percében a Juve támadott, ám mégis az Atlético előtt adódott ziccer. Griezmann labdájával Diego Costa kilépett, Bonucci üldözte, de megállítani nem tudta, Szczesny tehetetlen volt már, ám a brazil-spanyol csatár eltörte a labdát, ami a kapu mellé jutott.

2019.02.20. 22:16

Újabb spanyol helyzet: ezúttal Griezmann közelről emelt, a kint álló Szeszny kicsit még bele tudott érni, így a labda a lécre pattant, a visszapattanót pedig Chiellini kibikázta szögletre.

2019.02.20. 22:29

Koké helyére beáll Correa. Még csak a 67. percben járunk, de Simeone már hármat cserélt, látszólag egyszer sem sérülés miatt. Vélhetően nem elégedett az eredménnyel.

2019.02.20. 22:31

Megfogyatkozott a City, Otamendi egy szabálytalanság után megkapta a második sárga lapját is.

2019.02.20. 22:34

A 70. percben az egyik cserejátékos, Álvaro Morata egykori csapata, a Juventus hálójába fejelte a labdát. Az olaszok tiltakoztak, hogy Morata ellökte Chiellinit, a bíró megnézte a videón a visszajátszást, s nem adott gólt. Maradt a gól nélküli állás.

2019.02.20. 22:44

Atlético Madrid–Juventus 1-0

Giménez góljával megszerezte a vezetést az Atlético. Egy szöglet után Jiménez belekapott Bonucci arcába, aztán a flipperező labdát a kapuba kotorta. Ez sem volt teljesen szabályos gól, de nem videóztak.

2019.02.20. 22:47

Atlético Madrid–Juventus 2-0

A másik uruguayi középső védő is szerez egy gólt, s megint Mandzukicról pattan le egy labda. Diego Godin labdája a jobb szélről Ronaldót is súrolva jutott a kapuba,

2019.02.20. 22:49

Schalke–Manchester City 2-2

A csereként beállt Leroy Sané szabarúgásból, 27-28 méterről, óriási lövéssel vette be egykori klubja kapuját.

2019.02.20. 22:53

Cristiano Ronaldo hátragurított szabadrúgásából Bernardeschi kapura lőtt, Oblak kivédte. Ez volt az este legnagyobb Juve-lehetősége.

2019.02.20. 22:54

Schalke–Manchester City 2-3

Fordított az angol bajnok, Raheem Sterling, aki semmit nem csinált szinte a meccsen, „csak” győztes gólt lőtt, 3-2-re alakította az állást.

2019.02.20. 22:56

Bernardeschi ívelése kicsit magas volt Ronaldónak, a portugál nem tudta a kapuba fejelni a labdát. Helyzet volt.

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.
Hogyan és melyik AI-projektbe vágj bele? Erről lesz szó egy teljes napon át!

Milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken, és hogyan vágjunk bele az AI-projektekbe?  Egy teljes konferencianapon keresztül ezzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön április 23-án. Mellébeszélés helyett üzleti stratégiákat, valós megoldásokat és use case-eket mutatnak be a témát ismerő tanácsadók, IT-beszállítók, és azok a nagyvállalati vezetők, akik már aktívan keresik vagy már meg is találták az AI-ban rejlő üzleti lehetőségeket. 7 szekció, több mint 40 előadó egy helyen!