eur:
414.76
usd:
398.98
bux:
79466.61
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Facebook

Durva sérülést szenvedett Liu Shaoang

Többszörös kéztörést szenvedett a drezdai Világkupán az olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó.

Szomorú hírt közölt a korcsolyaszövetség a Facebook-oldalán: a drezdai Világkupa-verseny pénteki napján a férfiak 1000 méteres selejtezőjében a lett Reinis Berzins kisodorta Liu Shaoangot, s bár a magyar klasszis egyből felpattant a palánknál – folytatni sajnos nem tudta sem a futamot, sem a versenyt. Azonnal kórházba kellett szállítani, és a röntgen kimutatta: a bal kézközépcsontja három helyin is eltört.

"Sajnos, ez egy ilyen sportág… Maga a szituáció kicsit még mindig bosszant, de nem szabad ezen idegeskednem. És még mindig jobb, hogy a kezem sérült meg, és nem a lábam" - nyilatkozott a fiatalabbik Liu testvér, az olimpiai bajnok váltó tagja.

Liu Shaoang hazautazik Drezdából, itthon valószínűleg műtétre is szükség lesz, így lemarad az idei világbajnokságról is.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×