394.11
370.15
65589.86
Trent Alexander-Arnold, a Liverpool (b) és Mário Rui, a Napoli játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája hatodik, utolsó fordulójában, a C csoportban játszott FC Liverpool - SSC Napoli mérkőzésen Liverpoolban 2018. december 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Powell

Az olaszok sírhatnak, az angolok vigadhatnak: a Spurs és a Liverpool ment tovább

A labdarúgó Bajnokok Ligája hatodik csoportfordulójában a Liverpool kapott gól nélkül legyőzte a Napolit, s éppen úgy továbbment, mint a Barcelonában döntetlenre játszó Tottenham. Kiesett a Napoli és az Inter.

A Barcelona Ousmane Dembele góljával megszerezte a vezetést. A csoportban mögötte az Inter áll továbbjutásra. Barcelona–Tottenham 1-0

A PSG vezet a Marakanában, Belgrádban. A gólt Edinson Cavani szerezte. Crvena zvezda–PSG 0-1.

Nem meglepetés: a német Bundesliga listavezetője vezet a II. Lajos Stadionban. A gólt Raphael Guerreiro szerezte. AS Monaco–Borussia Dortmund 0-1.

Meglepetés a San Siróban: előnyben a hollandok, Hirving Lozano góljával. Így megint a Tottenham áll a csoport második helyén. Inter–PSV 0-1.

Eufóriában az Anfield Road: Mohamed Salah góljával vezet a Liverpool. Liverpool–Napoli 1-0.

Újabb gól Belgrádban, Neymar érte el. Crvena zvezda–PSG 0-2.

Megvan a második félidők első gólja, a CZ szépített Gobeljics révén. Crvena zvezda–PSG 1-2.

A 73. percben, a San Siróban Mauro Icardi gólt szerzett, ez jelen állás szerint elég a fekete-kékek továbbjutásához. Inter–PSV 1-1.

Belgrádban Marquinhos alighanem eldöntötte, hogy a PSG ott lesz a nyolcaddöntőben. Crvena zvezda–PSG 1-3.

Megint bajban az Inter! Lucas Moura ugyanis a Camp Nouban kiegyenlített a nagyon tartalékos Barcelona ellen. Igaz, már Messi is beszállt, de a brazil lehet, hogy továbbjuttatja góljával az angolokat, az Inter kárára. Barcelona–Tottenham 1-1.

Nem oszt, nem szoroz, újabb dortmundi gól Monacóban. AS Monaco–Borussia Dortmund 0-2.

Kylian Mbappé gólja nélkül nem múlhat el az este. Crvena zvezda–PSG 1-4.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló.

A csoport: AS Monaco–Borussia Dortmund 0-2, FC Bruges–Atlético Madrid 0-0

A csoport végeredménye: 1. Borussia Dortmund 13, 2. Atlético Madrid 13, 3. FC Bruges 6, 4. AS Monaco 1.

B csoport: Internazionale–PSV 1-1, FC Barcelona–Tottenham 1-1.

A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 14 pont, 2. Tottenham 8, 3. Internazionale 8, PSV 2.

C csoport: Crvena zvezda–Paris Saint-Germain 1-4, Liverpool–SSC Napoli 1-0

A csoport végeredménye: 1. PSG 11 pont, 2. Liverpool 9, 3. Napoli 9, 4. Crvena Zvezda 4.

D csoport: Schalke 04–Lokomotiv Moszkva 1-0, Galatasaray–FC Porto 2-3

A csoport végeredménye: 1. FC Porto 16 pont, 2. Schalke 11, 3. Galatasaray 4, 4. Lokomotiv 3.

(A csoportokból az első két heléyezett jutott tovább, a harmadik az Európa-ligába került.)