eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Moszkva, 2018. július 15.A francia játékosok ünnepelnek a világbajnoki trófeával az oroszországi labdarúgó-világbajnokság Franciaország - Horvátország döntő mérkőzése után a moszkvai Luzsnyiki Stadionban 2018. július 15-én. Franciaország 4-2-re győzött. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)
Nyitókép: Jurij Kocsetkov (MTI/EPA)

Meglepő statisztikák a sikeres labdarúgó-válogatottakról

A magas labdabirtoklási arány nem eredményezett sikert a nyári, oroszországi labdarúgó-világbajnokságon a nemzetközi szövetség (FIFA) technikai bizottságának kedden nyilvánosságra hozott elemzése alapján.

A labdabirtoklást tekintve a spanyol válogatott volt a legjobb 69 százalékkal a németet (67), az argentint (64), a szaúdit (58) és a svájcit (58) megelőzve, ugyanakkor ezek a csapatok nem jutottak még a negyeddöntőbe sem. A világbajnok franciák például csak 49 százalékban birtokolták a labdát, amellyel a 19. helyen zártak ebben a rangsorban. Az ezüstérmes horvátoknál 56, a bronzérmes belgáknál és a negyedik angoloknál 53 százalékban volt a labda. Irán zárt utolsóként 33 százalékkal.

Az MTI-hez is eljuttatott kimutatás szerint a házigazda oroszok voltak a leghatékonyabbak, ugyanis átlagosan 4,5 kapura lövésükből betaláltak, őket a franciák (6), a kolumbiaiak (6,5), a japánok (6,7) és a belgák (6,7) követik.

A címvédő németek korai, csoportkörös búcsúját éppen ez okozta, ugyanis Joachim Löw együttese csak minden 36. lövéséből volt eredményes.

Ennél a második legrosszabb Mexikó is sokkal jobb volt, mivel a közép-amerikaiaknak 20 próbálkozásra volt szükségük egy gólhoz.

A szögleteket tekintve hatékonyabbá váltak a nemzeti együttesek: amíg 2010-ben csak minden 61., négy éve pedig minden 36. sarokrúgás után született gól, addig idén ez a szám 29-re csökkent.

Szintén csökkent a távoli, 16-oson kívüli próbálkozások száma, ugyanakkor ezek hatékonysága nőtt. A kísérletek száma 32 százalékkal esett vissza a brazíliai vb-hez képest, ugyanakkor amíg négy éve 42 távoli lövésre jutott egy gól, addig ezúttal 29-re.

A legtöbbet futó csapat a szerb volt mérkőzésenkénti 113 kilométerrel a németet (111,9) és az oroszt (110,7) megelőzve.

Érdekesség, hogy a győztes franciák mindössze 28. helyen zártak ebben a rangsorban 101 kilométerrel. Mögöttük Argentína, Nigéria, Mexikó és Panama végzett - kevesebb mint 100 kilométerrel.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×